Clay - co to je

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jo tak, uz to chapu. Ale promin, ale vyroku "kapota mi normalne trva 10 minut, ale s moji pokrokovou metodou jenom 2 minuty" je vyrok (bez upresneni, kterou metodu jsi teda pouzil), ktery nepomuze ani novackum, ani zacinajicim profi-detailerum, ergo zcela zbytecny.

Veskere mne zname alternativy claye (tj. clay block, clay cloth, autoscrub; castecne taky tardis, fallout removery, ruzne iron x sampony atd.) jsou na trhu relativne dlouho a nenazyval bych je pokrokovyma. Jsou jenom rychlejsi, ale za cenu toho, ze jsou agresivnejsi. Coz vetsinou nevadi, ale pokud to auto na sobe ma jenom 60 nm laku (z jakyhokoliv duvodu), tak by asi taky nebylo zrovna moudry nepouzit klasicky clay, i kdyz se to chystas lestit. :)
nexus_cz píše:Já po prvním clayování svého vozu každé další dělám spíš jen pro pocit (a sundání stávajícího vosku), jelikož už z laku nic nevytáhnu. Předpokládám, že je to proto, jelikož vosk lak zakonzervuje natolik, že tér a polétavá rez nemá možnost se do laku usadit.
Neco na tom laku bude vzdycky, ale ja pravda, ze na vosku se to chyta blbe a kdyz uz, tak to kontaminaci zvladne potom sundat i obycejne myti (a tim ze myjes pravidelne se to tam ani treba nestihne "zazrat").

Ale co se tyka vosku, tak clay ho sice oslabi, ale nesunda. Ted jak jsem treba delal tu svoji Oktavku, tak kapotu jsem mel cca mesic vylestenou (mel jsem 2 hodinky volno a nudil se). Lestil jsem ji FG400+Achilles, na to jsem dal rucne jednu vrstvu RG 4x4 vosku. Vosk je to samozrejme kvalitni, takze beading jako krava cely mesic a kdyz jsem auto pripravoval na lesteni, tak jsem samozrejme clayoval cele auto vc. kapoty (zakladni 55g DJ Basics of Bling clay + Born Slippy koho by to zajimalo), po clayovani jsem to samozrejme jeste znova umyval a i kdyz se mi ten sheeting uz zdal horsi, tak ten vosk tam zcela ocividne porad byl.

Podle meho nazoru je smrtelnou ranu vosku schopna zasadit jenom priprava pod vosk (Lime Prime, Achilles atd.) :D Je teda fakt, ze nejakej agresivnejsi sampon + clay by to mozna zvladnul taky, ale moc tomu po teto zkusenosti neverim.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

když cituješ tak cituj doslova ;)
tj "konvenční clayování npř kapoty mi trvá asi 10 a více minut a s pokrokovýma metodama stačí ani ne 2 minuty" konvenční clayování rozumím modelínu.
Pokroková metoda-něco jinýho než modelína :thumbup:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja vim, me to vyznelo trochu jinak (zni to jak z teleshoppingu totiz :D) Uz jsem si ale precetl v tom vedlejsim tematu, ze mas clay cloth :)
Odpovědět