Konzultace postupů „kompletního detailingu“ (pro nováčky)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Neni potreba susit uplne, viz http://detailingclub.cz/viewtopic.php?p=62186#p62186

Co se tyka odstranovacu poletave rzi https://www.detailingshop.cz/chemicke-c ... rder=price Labocosmetica, Dodo, Bilt Hamber Korrosol, CarPro... vse funguje velmi podobne a velmi dobre :)
Roman
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018, 15:33

Ok a všechny alternativy se chovají stejně, ve smyslu, že uvidím fialovou barvu a budu mít pod kontrolou jestli se ještě něco děje?

Co by jste tedy radil když není Gyeon. Bilt Hamber Korrosol, Dodo Juice Ferrous Dueller Iron Remover, nebo Carpro IronX ?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Presne tak. Asi bych si vybral podle ceny, pracoval jsem se vsema a fakt funguji velmi podobne. :smile:
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Korrosol funguje výborně a cena je take slušná.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Roman
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018, 15:33

Ok, tak tedy vezmu na očistu kol a částí kastle ten Bilt Hamber Korrosol 1L a kdyby to nešlo z kol dolů, tak pro sychr asi i Gyeon Q2M Tar 500ml

Dá se koupit na Praze 5 a nebo se to musí objednat přes shop a nějak definovat to vyzvednutí na prodejně? Jezdím skoro denně do Řep a nebo bych se mohl příští týden zastavit z práce přes poledne.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Určitě je lepší udělat objednávku předem s vyzvednutím na P5, aby to kolega připravil. Ale můžeš mu pak hned v pondělí ráno zavolat a domluvit se na vyzvednutí.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Roman
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018, 15:33

Ok
Roman
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018, 15:33

Tak zima zatím naštěstí nic moc a tak se chystám do konce roku ještě udělat větší umývačku a chtěl bych to probrat. Napíšu postup který jsem více méně dělal doteď, jen v minulosti bez dekontaminace. Tu jsem nově koupil už tady a trochu nevím kam jí zařadit.

1. Předmytí - 100x wapka s pěnou i bez

2. Meguiar's Ultimate Wash & Wax - pH neutrální autošampon s voskem

3. Sušení přikládáním ručníku

4. Meguiar's Ultimate Liquid Wax - polymerový vosk

Teď mi jde o to, kdy použít :
Bilt Hamber Korrosol
Gyeon Q2M Tar
Meguiar's Smooth Surface Clay Kit a Quik Detailer

- Pokud to půjde dobře, asi ani na Clay nedojde, pokud zafunguje Korrosol a Q2M, ale kdy tedy použít? Po tom předmytí mezi body 1. a 2.?

- Mám po Q2M před Korrosolem auto znovu opláchnout a nemíchat je? Nebo dokonce sušít, abych to neředil?

- Pokud nepoužiju Clay, je mi v tomto procesu k něčemu jmenovaný Quik Detailer?
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Je to: bod 1, 2, korossol, 2, tar, 2, clay, 2, 3, 4.
Hezky rozepsáno zde: https://www.detailingblog.cz/dekontamin ... oskovanim/
Detailer je na vše možné kolem auta, od utírání prachu a ptačinců až po mytí lehce špinavých zárubní. Až jej spotřebuješ (a jakože spotřeba je při clayování fakt velká), mrkni po lubrikaci přímo pro clay, bývá násobně levnější. :)
Roman
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018, 15:33

Díky, takže to znovu opláchnu šamponem po každém přípravku. Sušit to ale nebudu, ne? Mít vzduch, tak to sfouknu, ale nemám.
Odpovědět