Výběr vhodných produktů před voskováním...

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Uživatelský avatar
mata..
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 15 zář 2011, 12:23
Bydliště: Praha

S tou Ikeou.. bratránek to používal když měl Saaba a chválil to, jak to funguje na jinejch kůžích nemůžu říct..
Ale ten Glyptone je myslim prověřená věc za slušnou cenovku.. Ale radši ať se k tomu vyjádří někdo fundovanější, já to mám jenom tak co jsem zaslech nebo co jsem si kde přečet..
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přípravky na obyvákové soupravy jsou odlišné od přípravků na autosedačky.

Elefant tuk není impregnace sama o sobě, zlepšuje sice odolnost proti vodě, nebo měl by, ale lepší je použít přípravek určený pro impregnaci.

Výrobců je spousty... doporučuji ale přírpavky určené pro automobily. Některé přípravky jsou sice pouze přebaleny, ale jsou odzkoušeny že fungují jak doma, tak i v autě, ale pokud to nevíte jistě, že je to pouze přebalené, tak bych do toho nešel. Mohly by těmto přípravkům dělat problémy výkyvy teplot (vypotí se a zašpiní oblečení) a nemusí dobře odolávat zabarvování od riflí apod.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Uživatelský avatar
mata..
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 15 zář 2011, 12:23
Bydliště: Praha

To samozřemě chápu, proto píšu o Gliptone ( a pokud mě paměť neklame, tak jsi i Ty sám Gliptone doporučoval..)
O přípravcích z Ikey jsem psal jenom z toho důvodu, že tady byl zmíněnej Saab a lidi který znám, kteří se mezi Saabama pohybujou, to používaj..
Samozřejmě tím nechci nikoho nabádat aby to kupoval a kůži v autě tím ošetřoval..
Uživatelský avatar
pásovec
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 26 říj 2010, 18:59

Pro Mathyase: Hned první věta na piksle je 100% syntetic :D

Elephant Leather Preserver is a technologically advanced product developed by NZ and German leather technicians that nourishes and revives oiled or waxed furniture leathers. It is excellent for protecting/waterproofing bags, shoes and motorcycle-leathers and for restoring antique or brittle leather (used by museums in conservation and preservation). The product is now sold in over 20 countries in Europe and Australasia.

Elephant Leather Preserver is based on 100% pure synthetic ingredients, is chemically neutral, is free of any animal fats or acids, is practically odourless and is easy to apply. Elephant Leather Preserver inhibits chemical reactions caused by salt water and helps waterproof leather while allowing leather to breathe. Mildew and bacterial growth are also prevented. Dried out leathers regain their elasticity and fresh appearance.

Following an application of Elephant Leather Preserver, new leather is protected against drying and cracking. Unlike other products that aim for short-lived protection, Elephant Leather Preserver conserves and above all preserves the life of leather.


Application:

Elephant Leather Preserver should be applied to leather with a soft, clean cloth. Using a circular motion, work the Elephant Leather Preserver into the article. To enhance the penetration of the "Elephant" into leather articles, the item can be slightly warmed to aid penetration.


Uses:

Furniture:
Excellent for the removal of scratches and fingernail marks on waxed, oiled or pull-up leather furniture. Feeds, nourishes and revives faded colours and dyes.

Clothing:
Excellent waterproofer for bike jackets and leathers. Leather dress jackets, skirts, trousers etc. Softens, conditions, preserves, also inhibits mildew and prevents thread-rot.

Bags and Shoes:
Waterproofs, softens, preserves and inhibits mildew and thread rot. Also revives dull, faded colours. Ideal for tramping boots, sports boots and all leather articles exposed to wet weather or the marine environment to minimise salt damage to leather. Independent trials of Elephant Leather Preserver on boat-shoes worn by professional yachtsman have been shown to last up to 3 times longer.

Cars:
Excellent restorer/softener of hardened and dried-out older car leather. Great for convertibles.

Note: Elephant Leather Preserver is not suitable for use on suede or nubuk.

Obrázek
Detailing Club ČR
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

mata.. píše:To samozřemě chápu, proto píšu o Gliptone ( a pokud mě paměť neklame, tak jsi i Ty sám Gliptone doporučoval..)
O přípravcích z Ikey jsem psal jenom z toho důvodu, že tady byl zmíněnej Saab a lidi který znám, kteří se mezi Saabama pohybujou, to používaj..
Samozřejmě tím nechci nikoho nabádat aby to kupoval a kůži v autě tím ošetřoval..
Gliptone je samozřejmě také jedno z mnoha řešení, měl jsem jej v oblibě kvůli vůni impregnace.


Pásovec: zmátla mne konzistence, za kix s tvrzením že je to přírodní příravek se omlouvám. Nicméně i přes to že je to syntetický přípravek, pořád si stojím za tím, že přípravky zvyšující odolnost povrchu patří pod impregnace ať je jakákoliv. Navíc vzled impregnovaného povrchu tímto přípravkem, a chování na některých kůžích mne přesvědčilo o jeho dalším nepoužívání, respektive to co sliboval výrobce nebylo naplněno dle mých očekávání. Jiný člověk může mít jiné nároky, mě nevyhovuje.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

pásovec píše:Co bych okamžitě vyřadil je žinylková rukavice a Miracle Dryer bych vyměnil za něco chlupatějšího. Pozor na Glossworkz, jelikož jeho optická leštidla jsou na syntetické bázi, není dobré když překrývají super přírodní vosk s jeho efekty. Jelikož si psal, že chceš max. mokrý efekt apod, tak bych byl s glossem opatrný. Luber je dobrej, ale vychází draho :-) Vertua bond a EZ creme se v podstatě kryjou s Lime Primem. Na introš bych do výběru určitě zařadil Poorboys Natural Look Dressing. Co se týče kůže, tak přípravky typu Leather Glaze proces péči o kůži uzavírají, tudíž uzavírají i Slona, tudíž slon je 3. krok a glaze 4.krok. Uživatelský rozdíl pocitů mezi Wheel Guard/Autobahn je nepopsatelný. New look trim gel na pneu je pro mě maličko zklamání, jeho výhoda je ale absence jakékoliv vůně a pachu. Endurance nabídne podle mě více muziky.
Vím že jsou dva tábory - příznivci ovečky a mikrovláken...neumím posoudit, co je lepší, resp. jestli je to srovnatelné...Prosím Tě, proč tedy není žinylková rukavice vhodná? Co je tedy optimální na mytí?
Ručník Miracle Dryer jsem myslel z ohlasů, že je OK, vesměs je velice chválený...delší chlup už má snad jen Mamut a na ten jsem slyšel rozporuplné názory.
Šampon - je tedy lepší varianta Maxi Suds II? Nebo něco úplně jiného?
VWMysak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: 23 lis 2010, 18:14

Co se týče Miracle Dryer, tak kladných ohlasů jsem moc neslyšel a měl jsem v ruce a i referenci majitele a nechtěl bych ho. S Mamutem se nedá srovnávat, Mamut je NEJ, mám ho a nic jiného nechci. Miracle mi příjde jak nějaká velká mikrovláknová utěrka na doleštování než na sušení, jak je slabý, tak je hned mokry a musí se ždímat, to u Mamuta nezažiješ. ;)

Ano, ze začátku jsem byl naštvaný, protože díky své velké gramáži vláken Mamut pouštěl chloupky a na tmavém laku je to dost vidět, ale ted už je to ok a nemůžu si ho vynachválit.

Mamutem nic nezkazíš. ;)
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

mamuta taky můžu doporučit :) auto s tim dáš bez ždímání a pořád saja a saje a saje a sa.... :D zatim mi ještě trochu líná, ale doufám že ještě párkrát ho použiju a bude to 100% 8-)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

OK, přesvědčili jste mě na Mamuta... ;)
A co ta mycí žínka? Proč ne ta žinylková? Má tak pěkný dlouhý chlup... :)
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kup si jí a časem poznáš sám :-) Je to tak napůl cesty mezi molitanem a ovcí. Pokud nechceš dělat kompromisy, kup ovci. U ovce máš několik možností, můžeš koupit levnější (např. Eurow, Tribble Mitt) a pak stejně koupíš lepší (např. Játyho nebo lépe Wookie). No a nebo si necháš poradit a koupíš rovnou Yeti nebo Wookie.

Já už si tímhle prošel, Tribbla už jsem skoro zahodil, s Játym nyní meju, ale už mám v šuplíku nachystanýho Wookieho :lol:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět