Chronologie postupů

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
VWMysak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: 23 lis 2010, 18:14

No opláchni a uvidíš, projdi lak jestli někde něco není, ale když už to budeš máchat, tak Tě šampon nezabije :) nebo to vem aktivní pěnou. ;)
Dakie
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 říj 2012, 13:34

Jo, šampón je v poho, ale s tím čističem laku si mě dostal :D Super, díky za info ;) Aktivní pěnu nemám :)
Uživatelský avatar
blackmagic
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 05 úno 2013, 09:49

mozem lestit a nanasat vosk aj v takejto horucave ? Samozrejme v garazi kde nebude palit slnko :roll:
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

tak problém by neměl nastat, přecijenom na přímém Slunci má lak 50+°C (neudržíš na něm ruku :D )
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
pumpiacik
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 05 črc 2013, 19:59

Ahojte, mam 4 rocne auto, ciernej farby, garazovane a malo jazdene, nikdy nebolo s nim nic robene. Po prvy krat by som si chcel urobit na nom mensi detailing a mam v plane kupit nasledovne prostriedky a urobit to takto:
- auto najskor umyjem samponom a vysusim
- nanesiem CarPro TR.IX, necham 10 minut posobit
- umyjem samponom a vysusim
- pouzijem lestenku na ciernu farbu Autoglym Ultra Deep Shine, necham par hodin posobit
- nanesiem vosk Optimum Car Wax
Je tento postup spravny a pripravky su tiez dobre alebo mam pouzit nieco ine ??? ;)
Dakujem vsetkym za odpovede
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ahoj
Správně by jsi měl mít ještě po chemické dekontaminaci (TRIX) ještě mechanickou - clay.
Podle mě je kombinace AG a Optimum špatná. Na AG jsou slyším a čtu čím dál horší reference.
Ten Optimum Car Wax, tak pokud vím tak na to nepotřebuješ leštěnku, jen prostě na vyčištěné auto naneseš aplikátorem a hotovo. Nejsem si jist jestli se před to nedává ještě jejich leštěnka Poli-Seal. Ta je dokonce vše v jednom a tím voskem se jen vyživuje.
Záleží ještě na tom jestli si chceš s autem hrát celý víkend nebo mít vše za 3 hodiny hotové.
Potom si můžeš hrát s dalšíma věcma jako jsou skla, gumy, plasty, kovové části, interiér atd.
Na to umytí máš snad něco lepšího než obyčejnou houbu a jar :) A ještě by to chtělo nějaké aspoň trošku lepší mikrovlákna na usušení a případně rozleštění. Nemusíš ručník za 800, ale aspoň 2 kousky za 100.
pumpiacik
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 05 črc 2013, 19:59

Dakujem za odpoved, a namiesto toho AG mozem pouzit aj tuto lestaciu pastu CarPro Fixer alebo mam pouzit od Optimum Opti-Seal ?
Co sa tyka toho Clay je dobry Sonus SFX Detail Clay Sample ?
Inak staci ak sa s tym pohram len tak 3 hodiny a potom sa budem venovat radsej niecomu inemu.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Na ten Fixer pozor, je abrazivní - brusný a myslím že pro tebe nevhodný. Aspoň prozatím. Tobě stačí zamaskovat. Pokud je možnost tak brát leštěnku a vosk od jednoho výrobce, takže ten Opti-seal doporučím. Prostě Poli-seal ti vyčistí lak, zamaskuje škrábance a Opti-sealem ho zakonzervuješ na půl roku.
Clay nevím, ale myslím že bude dobrý. Ještě se podívej jaká je k němu lubrikace. Ta musí být a nemůžeš to nahradit vodou nebo šamponovou vodou. Buď nějaký special lubrikant přímo od výrobce nebo existují detailery(lehce čistící spraje) které lze použít jako lubrikant a taky na vyčistění drobých nečistot a zvýrazňovače lesku.
petr-kucera
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 26 čer 2013, 16:00

Zdravím,

včera jsem zkoušel mýt auto mycí rukavicí (2v1), ale moc mi nešly sundat z ní nečistoty. Existuje na to nějaký zaručený postup?

Ještě mě napadá - podle čeho ředíte roztoky? Máte nějakou odměrku "made in doma"?

Díky :)
BMW E39 530D
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

petr-kucera píše:Zdravím,

včera jsem zkoušel mýt auto mycí rukavicí (2v1), ale moc mi nešly sundat z ní nečistoty. Existuje na to nějaký zaručený postup?

Ještě mě napadá - podle čeho ředíte roztoky? Máte nějakou odměrku "made in doma"?

Díky :)
jakpu rukavicí 2v1? :)
záleží jaké nečistoty chceš odstranil polétává rez -IronX
tér,asfalt CarPro TarX nebo CarPro TRIX Iron
na zažranou špínu silnější APC Grime Reaper od ChG
jinak luber a clay

roztoky se ředí -bud na na míchacích lahvích je měrka ,nebo jakou koliv odměrkou
co je extrémě ředěné odměřuji i injekční stříkačkou ;)

jinak dle oka aby to fungovalo jak má :lol:
Odpovědět