Leštění světel

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

ale asi si měl pokaždé novou sadu..?
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

asi takhle, všechna plastová světla jsou lakovaná, tudíž nepřebrušuješ plast, ale lak. jestli už si sundal veškerý lak, tak nemá cenu něco brousit, protože to světlo brzo praskne.a jak to dělám já? jednou za dva roky jedu k lakýrníkovi a ten mi to za 15 minut a jedno pivo rozleští
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

jak poznám, že jsem sundal lak? postupoval sem tak jako vždycky, zatím sem teda rozleštil dvoje světla, jednou carexem ke celkem spokojenosti a jednou nevím čím, byla to ruční sada s pastou na leštění na konci.. až teď to nevyšlo dle očekávání
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

to je jednoduché, jestli jsi na to někdy použil opravnou sadu a udělal jsi to důkladně, tak už tam žádný lak není. prodávají se laky ve spreji s UV ochranou. já si světla nechávám jenom za mokra rozlešťovat, takže mi je okolo ani nemusí oblepovat páskou
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

tady máš odkaz na lak https://www.autolaky-eshop.com/spraymax ... 0ml_z1009/
samozřejmě není to profi jako z továrny, takže to můžeš zprasit tak, že tě protijedoucí budou kvůli špatnému lomu světla nenávidět
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

A druhá alternatíva je, že tie svetlá, keď už na nich nemáš lak, prebehneš nejakým odolným voskom dva tri krát do roka, napr fussom. Ten ti zaručí dostatočnú UV ochranu. Nad tým lakom by som bez pištole ani nerozmýšľal.
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

vosk na to dát můžeš, ale stejně ti časem světla zežloutnou a budeš muset drhnout plast, není to řešení
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Přesně tak, vosky vesměs zacelí póry v laku (a tím zvýší povrchové napětí a zlepší odvod vody, zredukují ulpívání nečistot atd) ale upřímně pochybuji, že udělají souvislou vrstvu přes lak, která by chránila před UVčkem...

Nejlepší bude lak, nebo nějaká čirá fólie s UV odolností...
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

pokud bych měl halogeny, tak bych nad fólií asi neváhal, ale na xenony jedině lak, tam bude ten lom světla úplně jiný
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

díky za odpovědi kluci, udělal sem jen jedno, naštěstí to, které má ulomené štelování do stran, chtěl sem je po renovaci parabol seřídit.. naštěstí jedno je úplně ok a to vyleštěné svítí jen malinko víc doleva :pardon: takže pokud bude na stk v září problém, koupil bych holt jiné a už nic leštit nebudu :mrgreen: ikdyý nakonec nevypadá tak zle ;)
Odpovědět