Nováček, pomoc s výběrem produktů :-)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Nebude
Andrij
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: 04 bře 2017, 11:03
Bydliště: Ostrava

Mr_Kay: To se rozumí, řádná dekontaminace je nutná v každém případě ;) , jen mi šlo o určitý korekční efekt pro lak, který, alespoň zdánlivě, ta leštěnka poskytuje.
Mým cílem je eliminovat, do nějaké dosažitelné míry, nedokonalosti laku (ne kontaminace, nýbrž nedokonalosti, jako jsou škrábanečky, "swirls", atp.) a následně, nebo možná spíše v souvislosti s tím, dosáhnout zvýšeného lesku a ochrany laku. Subjektivně se mi zdá, že ta leštěnka, kterou mám, dokáže výše zmíněné vady laku odstranit/zamaskovat lépe, než samotný vosk, který zase poskytne podstatně lepší ochranu.
Z toho důvodu můj dotaz byl, jestli je možné takto oba produkty zkombinovat ;) .
ambospetr
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2017, 15:09

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ,který vosk a clay bych si měl pořídit.

Bude to na úplně nové auto, barva červená(střecha, zrcátka, sloupky černé)

Předem děkuji.
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Na nove auto bych vynechal clay. Vetsinou dostacuje jen chemicka dekontaminace. Vosk si zvol podle toho, jak casto se chces autu venovat
Obrázek
ambospetr
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2017, 15:09

Pro začátečníka byste doporučil Tekutý nebo spíš tvrdý vosk?

Nevadí mi voskovat častěji. Jen nevím který vybrat ,když částka je od pár stovek až v řad tisíců. Nechtěl bych nutně něco nejlevnějšího... a s jakou spotřebou vosku počítat na jedno auto (focus) . ... Děkuji.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

ambospetr: To je jedno jestli zvolíš tekutý nebo tvrdý. Jestli vybereš správný, oba budou lehké na použití i pro začátečníka.

První si položit otázku, jakou chceš výdrž? 1-3 měsíce nebo 5-7 měsíců? Bavíme se furt o reálné výdrží vosků/sealentů. Né keramických povlaků.
Vosky jsou syntetické, polosyntetické a přírodní. Syntetické = nejdelší výdrž, přírodní = nejnižší výdrž.

Dám třeba tip na jednotlivé typy s kterýma mám zkušenosti:

1 . Tvrdý vosk - Soft 99 Fusso coat (syntetika s výdrží půl roku), Dodo Juice Hard Candy (přírodní s výdrží okolo 3 měsíců).

2. Tekutý vosk/sealent - Dodo juice supernatural acrylic spritz, Carpro reaload (syntetika s výdrží až 5 měsíců). Gyeon Wetcoant - sealent s lehkou a rychlou aplikaci (výdrž okolo 2 měsíců). Sonax briliant shine detailer - sice má z názvu slovo "detailer" ale funguje spíše jako sealent, prostě "tekutý vosk". Výdrž okolo 3 měsíců.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

kup BSD :smoke:
BSD maniac
Mr_Kay
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 17 úno 2017, 23:13

Doporučíte nějaké tekuté stěrače na okno?

Jakou pak mají výdrž, když okno umeju IPOu? Nesunsam to?

Někde jsem tu vycet, že na okna používají lidi XTREME BRILLIANT SHINE Detailem od Sonaxu. Určitě se najde ale i něco lepšího...


Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

https://www.detailingshop.cz/okna/dodo- ... k-na-okna/

Pri spravne aplikace vydrz dobra, zrovna vcera jsem to meril:
po 12 mesicich odpuzuje vodu od 105 km/h (3 vrstvy)
a stejne vrstva v listopadu posilnena jeste o dalsi vrstvu (celkem 3 stare a 1 nova vrstva cca 4-5 mesicu stara) odpuzuje od 85 km/h
Mr_Kay
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 17 úno 2017, 23:13

A mejes to čím? Ipa to nesunda?

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk
Odpovědět