Chronologie postupů

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
petr-kucera
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 26 čer 2013, 16:00

Rukavici myslím tuhle: http://www.detailingshop.cz/predmyti-my ... e-2v1.html

Ale spíše jak se po umytí starat o rukavici? Jen nechat vyschnout nebo i nějak proprat?

A když už jsme u toho Tarxu tak je lepší, koupit Tarx a Ironx nebo přímo Trix iron?
BMW E39 530D
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

tyhle rukavice jen propláchnu v čisté vodě a pověsím na vyschnutí,nic víc .
o trix-ironx je tady recenze viewtopic.php?f=12&t=720

,záleží na každém pro co se rozhodne určitě trix výjde levněji když je 2v1 .
mě vyhovuje každé vzlášť.
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Lesku zdar, mám zcela začátečnický dotaz, chci si umýt a navoskovat auto teď, jelikož máme před srazem s Honda Clubem Civiců, nicméně bych pak rád nanesl vosk ještě těsně před tím, než začnou mrazy. Co je potřeba udělat před tím, než tam budu chtít za měsíc, za dva, dát opět AG Super Resin Polish a Nattys WAX od Poorboys. Předpokládám, že nestačí umýt šamponem, nanést AG SRP a následně hned vosk, asi je třeba ho něčím dát dolu..že? Díky.
Naposledy upravil(a) nexus_cz dne 10 zář 2013, 09:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podle mě máš 2 možnosti.
1) Nanést teďka a starat se hodně o stav auta a před srazem tam přidat jen vrstvu vosku
2) sundat ho před tím. Na to jsou 2 možnosti a to buď nějaký autošampon z benzinky v slušném naředění a nebo clay.
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Díky, asi to udělám volbou 1. Clay jsem ještě nestihl pořídit, respektive jsem teď investoval do jiných věcí, jako začátečník. :) Když už to tu řeším, poradí mi někdo Detailer na Nattys od Poorboys? Koukal jsem, že například V7 od CG je za dobrou cenu http://detailing-obchod.cz/chemical-guys-hybrid-v7.html případně DJ Supernatural nebo něco jiného cenově přijatelného. Díky.
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Nattys od Poorboys je přírodní vosk pokud se nepletu,detailer by měl být pokud možno také přírodní DJ Supernatural ,Chemical guys P40

V7 je Hybridní detailer(syntetika ) vydrží déle dá se použít i jako rychlo vosk
v zimních měsících lepší V7
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Mas pravdu, diky, kouknu na to.
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Ahoj všem, mám dotaz na čištění laku. Včera jsem myl tátovu Octavii II a byl jsem zklamán v jakém stavu má lak, na dotek jako papír, zkrátka zanesený. Kromě muších hoven bude v laku zřejmě i rez, parkuje každý den u železniční trati.
Jak lak co nejlépe vyčistit? Šampon samozřejmě nezabírá.. bude stačit clay nebo je potřeba před tím i třeba IRON-X? Popřípadě lze na karoserii koupit i od ValetPro Dragons Breath, který je výrazně levnější..? Mám ještě dotaz jak se tihle žrouti železa :) snáší s plasty, nevadí, když to na ně po nastříkání steče (mám na svém autě hodně nelakovaných plastů - lemy blatníků, prahy).. Díky
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ahoj. Takže má zanesený lak různýma věcma. Jsou na to dvě věci. Chemická dekontaminace a mechanická dekontaminace. Chemická je jednodušší, ale dražší, mechanická pracnější. Doporučují se ale obě a to po sobě

Chemická: žrouty železa jako je Iron X, může být i ten Dragons Breath. S tím já nemám zkušenosti, ale ohlasy jsou dobré. Tohle ti sežere železo které kolikrát není ani vidět. Potom odstraňovač téru(asfalt) prostě těch černých teček co jsou převážně v okolí kol. Existuje Trix což je obojí dohromady. Tyhle 2 věci ti odstraní ale jen železo a asfalt.

Mechanická: Clay a lubrikace. Je skoro jedno co použiješ, asi bych použil nějakou střední tvrdost a najdi si nějaký lubrikant co je nějaký koncentrát na ředění. Doporučím oboje od stejné značky. Jak clayovat je tu topic a na YT je hodně videí.

Ohledně reakcí na plasty. Nezaznamenal jsem jediný materiál kterému by iron x a jemu podobné nějak škodily. Za mě říkám že jsou na plasty bezpečné. Ale stejně hlídat a nenechávat na povrchu zaschnout
revo933
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 06 črc 2015, 21:59

Zdravim,

zajtra ma caka prve vaznejsie umyvanie a chcel by som sa uistit v chronologii z toho co som tuna cital.

1. Najprv nanesiem pripravok na hmyz, pockam, zmyjem ho.
2. Umyvanie samponom, metoda 2 vedier
3. Susenie
4. IronX, oplach
5. Susenie
6. Clay
7. umyvanie samponom
8. susenie
9. nanasanie vosku
10. buffovanie mikrovlaknom s dlhym vlasom
11. rozlestit vosk mikrovlaknom?
12. po 12-24hodinach druha vrstva vosku
13. buffovanie
14. opet rozlestit vosk mikrovlaknom?

Ak by to mohol niekto skontrolovat, bol by som vdacny :)
Odpovědět