Chronologie postupů

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
FLP
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02 dub 2014, 15:36
Bydliště: Praha, Nitra

Presne tak, postup máš správny. Po IronX a oplachu nepotrebuješ ani sušiť, kedže nasleduje clayovanie.
Pred nanášaním vosku by som ešte aplikoval podklad pod vosk/leštenku, niečo tipu DJ limeprime, ak máš.
A buffovanie resp. rozleštenie vosku je to to isté. Po rozleštení druhej vrstvy vosku môžeš auto prebenúť auto čistou utierkou s dlhým vlasom aby si sa uistil, že ti nikde nezostal uschnutý vosk 8-)
Tommyk
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 22 zář 2014, 10:56
Bydliště: Louny, Brno

mezi bod 4 a 5 bych ještě zařadil mytí šamponem :D
Uživatelský avatar
sláma
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 02 led 2014, 14:50
Bydliště: Nová Ves nad Popelkou

Já vynechávám bod 5 ;)
Uživatelský avatar
seatik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 09 srp 2014, 10:28
Bydliště: Přeštice

Kluci,poraďte mi prosím. Modrá metaliza STI,auto rok staré,pár hologramu se našlo.
Auto umyto,zbaveno trixem poletavé rzi,následně umyto a osušeno.
Čeká mi clay,poté Gtechniq P1,poté P2.
Jaký kotouče použít při těchto pastách? Mám molitan,tvrdý,střední,měkký.
Vosk budu aplikovat od Autoglymu.
Mohu nanášet po P2 nebo mám vzít ještě AG SRP? Dále měl bych auto umýt po P1?
Děkuji moc za odpověď. Vašek
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

seatik: Asi bych vzal hrubý molitan (nevím co máš za značku a typ kotouče) s P1, a měkký molitan + P2.

Před voskováním celé auto odmasti (IPA, nebo různé odmašťovače třeba Gyeon Q2M Prep, CarPro Eraser ....) , vlastně by jsi měl odmašťovat průběžně a kontrolovat výsledek leštění.
Potom můžeš použít ten AG SRP jako podklad pod vosk.
Avšak každý tu nadává na SRP že na něm vosky nedrží (nemají pak takovou výdrž). Nevím, nějak jsem to nepozoroval. :unknw:

Po leštění s P1 můžeš přejít rovnou k druhému kroku leštění s P2. Není třeba auto umývat.
Uživatelský avatar
seatik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 09 srp 2014, 10:28
Bydliště: Přeštice

Děkuji moc za odpověd Neozine.
To odmaštění mi chybí ke kompletní sestavě. Neměl bys nápad čím to rychle nahradit? Mám k dispozici Dodo Juice Born to be Mild (dát ho více?)
Dodo Juice Total Wipe Out APC ?
asi 20ml odmaštovacího prostředku k tomu určeného(bohužel zbytek)
Jarem si pomoci?
Sonax šampon 2v1 s leštidlem(dát ho víc)
Nilfsik alto aktivní pěnu Ph 7,2...
detailer dodo
Dodo Juice Supernatural Clay Lube Refill 500ml clay lubrikace
dá se něco vybrat na to odmaštění?
Je nutno odmaštovat tu P2,nemohla by posloužit jako podklad pro vosk?
Je mi jasné,že P2 bude dost maskovat případné nedokonalosti.Ale to by mi tolik nevadilo vzhledem k zachovalému laku.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

seatik:

Dodo Juice Born to be Mild (dát ho více?) - i kdyby jsi toho dal více, pořádně ti neodmastí povrch. Je to totiž Ph neutrální šampon.
Dodo Juice Total Wipe Out APC ? - Nevím, APCčko by mělo fungovat jako prostředek na odmaštění, ale zrovna použít ho jako inspekční odmašťovadlo... :unknw:
asi 20ml odmaštovacího prostředku(značku nevím) ? - tohle je asi nějaký prostředek na odmaštění trouby, kuchyň ne? To bych na lak nedával. Stejně 20ml je na celé auto málo.
Jarem si pomoci? - JAR občas používám na předmytí, jako prostředek na sundání starého vosku. Ano JAR je odmašťovač, ale jestli sundá všechenou leštící pastu. To ti nepovím.
Sonax šampon 2v1 s leštidlem(dát ho víc) - Stejná odpověď jako u DJ BTBM šamponu. Je to šampon, s tím tolik neodmastíš povrch.
Nilfsik alto aktivní pěnu Ph 7,2... - Ph 7,2 je neutrální, na odmaštění nevhodné.
detailer dodo - blbost... nezle použít.
Dodo Juice Supernatural Clay Lube Refill 500ml clay lubrikace - blbost... nezle použít.

Opravdu bude nejlepší aby sis někde sehnal IPU. Je univerzální (dá se s tím čistit i okna), nestojí moc, protože se ředí 1:3-1:4 na odmašťování.
Uživatelský avatar
seatik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 09 srp 2014, 10:28
Bydliště: Přeštice

Jsi moc hodný,děkuji za Tvůj čas. :thumbup:
Ten odmaštovac sem dostal kdysi od Kuby od AG shopu (zelená vodička,značku neřekl)-bohužel ho mám malinko.
Zkusím tu Ipu nebo Carpro Eraser poshánět.
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

kup si Gyeon PREP 500ml tu zo shopu, stojí facku a je to momentálne najlepší odmastňovač.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

seatik: Zelená vodička... nenapadá, co by to mohlo být. Každopádně tě nemine koupě nějakého prostředku na odmaštění.
Nemáš zač ;)

Glossworks Detailing: Nemáš náhodou srovnání Carpro Eraser VS Gyeon Q2M Prep?
Odpovědět