Konzultace postupů „kompletního detailingu“ (pro nováčky)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Alu cleaner na lak urcite ne. Jak jiz bylo psano. Obsahuje kyseliny. A dokaze poskodit i lestena kola. Ja osobne pouzivam nejradeji korrosol. Jak na kola,tak na nektery lak.. oproti BH wheel cleaneru nevim jaky je rozdil. :D
Gaucovnik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 01 pro 2016, 20:24

Shorty. píše:Ahoj chtěl bych se zeptat co použít po leštění před aplikací vosku ?

Mám v plánu toto:
1. Předmytí aktivní pěnou
2. Umýt
3. Dekontaminace laku pomocí Clay
4. Jednostupňové leštění pomocí pasty Menzerna 2500
5. ???? nějaký čistíč laku od Dodo či opěšt pastu Menzerna 3000 nebo glaze ?
6. Voskování

Děkuji všem za rady :)
K tej paste, neviem preco prave 2500? Bolo by vhodne vyskusat, ktoru pastu pouzit, najprv zacat jemnejsou, ak nezaberie, potom zvolit abrazivnejsiu. Glaze je maskovanie, to je pre autobazary a super rychle rucne umyvarne typu "za hodinu aj modre z neba", inak v poho, postup je ok.
xfastx
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 30 říj 2016, 17:13

Zdravím, zadam vas o konzultaci mého stávajícího postupu/používaných produktu při mytí auta.

Pokud vůz budu voskovat používám následující postup:
Predmyti: VP Snow Foam (aplikují, nechá chvíli působit)
Kola: VP Bilberry (nastrikam současné s aktivní pěnou, kola prejdu štětcem)
Oplach
Mytí: šampon Megs Gold class (2 kyble a mycí rukavice)
Oplach (jezdím na veřejnou wapku s osmotickou vodou, takze nesusim i když ručník mám)
Chem. Dekontaminace: CarPro TarX
Mech. Dekontaminace: Clay + DoDo Born Slippy
Příprava pod vosk: DoDo Lime Prime ( na vozech, které dělám prvně Megs Ultimate compoud )
Vosk: Collinite 476s (na zimu), Megs Gold class carnauba wax (na léto)
Plasty a pneu: cistim DoDo Total wipe out, pak přejezdu VP Classic protectant
Okna: sprej Coyote na okna (občas IPA ale špatně se mi s ni pracuje)

Lestenku i vosk na naším mikrovlaknovymi aplikatory, rozlestuji dlouhým chlupem od Microfibre Madness

Pokud mam navoskovane auto:
Predmyti: VP Snow foam
Mytí: šampon Megs Gold cass
Oplach
Kola: většinou mám aplikovány Collinite, takže jenom šamponem
Plasty a pneu: stejně
Okna: stejně
Pokud už není vosk úplně TOP tak prejdu auto Sonax BSD

Díky za Vase poznámky a připomínky, neustále je potřeba se posouvat vpřed.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Myslím že postupu není co vytknout. Máš to vše dobře. Jen na kola by to chtělo asi nějakou lepší impregnaci co má nějakou výdrž. Ten VP classic protectant se mi zdá spíše do interéru. Nemá takovou výdrž.
Rovnou doporučím impregnaci na pneu : 1. Gyeon Tire, 2. Meguiars endurance gel. Tyto dvě pneu pájce mám nejraději kvůli výdrži.
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Ahoj, plánuju trochu přeleštit ručně lak, vím dřina, výsledek nebude jako strojní leštění, ale leštičku nevlastním.
Lak není téměř poškozen, spíše "pavučinové škrábance" viditelné jen na dobrém světle.
Dá se Menzernou ručně leštit nebo byste doporučili jinou pastu? Zvažoval sem vzít to FG2500+Dodo Juice Lime Prime Pre-Wax+vosk Dodo Juice purple Haze soft wax dark

Přípravky od Dodo doma už mám LPčkem jsem auto leštil výsledek byl znát, ale chtělo by to ještě něco silnějšího předtím. (Hlavně LP spíš maskuje než "brousí")
Jelikož nejsem až tak znalý, nevím jestli FG2500 není +- stejně "výkonná" leštěnka jako LP.
Kterou z těchto kombinaci je nejrozumnější zvolit (jestli vůbec)
FG2500 -> LP
FG400 -> LP
FG400 -> FG2500

Předmytí, ruční mytí, dekontaminace laku je samozřejmost tam mám celkem jasno :-)
Honda Civic 8G Crystal Black Pearl
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Najdi někoho kdo ti to udělá strojně jinak ti upadnou ruce a výsledek bude stejně mizernej.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

V sobotu bude v Ově sraz, poradí ti dle stavu laku. Koukni na sekci akce,srazy.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Ryco: Kdyby si měl čas, můžeš se stavit na sraz v sobotu odpoledne. http://detailingclub.cz/viewtopic.php?p=57236#p57236

A jen v rychlosti k tvojemu dotazu. Ručně nedosáhneš vyleštění laku. Ručně se leští jen malé nedostupné plochy jako je prostor u klik, složité tvary v nárazníku apod.
100% odstranění škrábanců včetně krásného finishe docílíš pouze leštičkou. Pak ještě zkusit silnější verzi LP Plus.
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Díky za info, ale v sobotu bohužel nestíhám, rodinná oslava.
Kdyžtak bych se pokusil někoho ochotného z fora kontaktovat a zkonzultovat co by bylo potřeba, dle stavu naživo, je mi jasné že z fotek se stejně prd pozná. Ale to až se umoudří počasí, abych se přiznal, krom rychlého umytí wapkou u shopinu kdy bylo počasí týden moudré abych se zbavil nevětší špíny jsem se ještě k pořadnému umytí nedostal.
Jinak auto jsem strojně leštil, resp. švagr, v červenci 2016, ale bylo to spíš jen aby to vypadalo na svatbě, pak se samozřejmě objevili nějaké ty hologramy a "šrámy" (leštění trvalo asi 6h, 3M pasta a finish už nevím)
Výsledek vypadal nějak takto (jen pro názornost):
http://jpeg.cz/images/2017/04/26/eaIkE.jpg
http://jpeg.cz/images/2017/04/26/xkA5e.jpg
Dnes, neumyté, mokré (no jak na to koukám tak je to horší než co si pamatuju :thumbdown: )
http://jpeg.cz/images/2017/04/26/s09d3.jpg
(obrázky na proklik ať zbytečně nenatahuju thread)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

6 hodin je dost málo na leštění. Já svoje auto ve 2 lidech dělal 19 hodin. Když odečtu přestávky a přípravu laku na leštění, tak těch 14 hodin jenom leštěním jsme na tom strávili. A to mám menší auto.

Ty první dvě fotky bez nasvícení nebo přímého slunečního svitu nejsou moc vypovídající v jakém stavu lak je. Ale to je teď jedno.
Každopádně, ručním leštěním tohle neopravíš. Nebo spíše opravíš, ale je to taková dřina, že se ti to ani nevyplatí. Přirovnal bych to třeba k 1kg rozsypané rýži, kterou budeš sbírat po zrníčkách.
Odpovědět