Renovace interiéru bmw e65

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Uživatelský avatar
Petinek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 01 kvě 2014, 17:27

Ahoj, koukal jsem na stránky a pročítal fórum ale informací je tady ze začátku na mě hodně a proto píšu o radu. Snažím se dát si interiér do pucu a je tam více věcí který bych potřeboval vyčistit, případně zrenovovat.

Asi začnu koženými sedačky, zadní jsou v pohodě, ale spolujezdcova a hlavně řidičova, jsou ze strany nastupování odřené. Podobně na tom je loketní opěrka a madlo na dveřích. Barvu kůže bych přirovnal k pistácii a sedačky mají dírky na odvětrávání.








Další věc je volat, je ze stran odřený, takže by potřeboval zrenovovat.




A poslední je stropnice a sluneční clonítka. Co jsem koukal na tohle se musí hodně opatrně a nejlépe čistit bez vody.




Ke všemu dnes večer přihodím fotky. Rád bych si to vše udělal sám, nechce se mi platit firmám za vyčištění, když to třeba zvládnu sám. Teď na to mám celkem dost času a když si něco udělám sám a výsledek je obstojný tak z toho mám pak větší radost. Budu rád za každé rady a nejlépe kdyby někdo se mnou měl trpělivost a napsal postup krok za krokem a přímo poslal i odkaz na určitý produkt. :smile:
Naposledy upravil(a) Petinek dne 01 kvě 2014, 21:22, celkem upraveno 2 x.
petrb
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 02 srp 2013, 20:22

Ahoj, mám e65 ve světlém interiéru, černý látkový strop. Podle toho co popisuješ, tak se to zdá na vydřenou barvu na základ. Pokud tomu tak je, tak je s tím spoustu práce, dle mého dost odborné, aby ta oprava vydržela a byla k něčemu. Brousit, odmašťovat a barvit. Sposta peněz za prostředky s ne úplně nejjasnějším výsledkem.

Jinak blahopřeji ke koupi, snad bude dobře sloužit.
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Kazdopadne idealni je neprve sedadla poradne vycistit a napustit mlekem a opakovat i vicekrat protoze po renovaci budes mit jen omezene moznosti cisteni. Pri agresivnejsim cisteni by to mohlo sundat i barvu. Pust si na youtube videa od colourlock zadej leder reparatur nebo leder repair dal bych ti odkazy ale jsem na mobilu a je to hrozna operace tady s aplikaci na yt :D
Na stropnici bych prubnul heavy duty od valetu (mozna to ma ted nejaky novy nazev).
Co se produktu na kuzi tyce, jestli chces super produkty tak kup cistic http://www.detailingshop.cz/osetreni-ku ... 62772.html a sealant http://www.detailingshop.cz/protekce-ku ... 62789.html mozna budes prekvapen jak se i ty odrene mista po vycisteni trochu ztrati. Jinak pokud bys pak do te renovace chtel jit tak klukum z DS posles treba hlavovou operku a oni ti nechaji namichat barvu ale mimo to budes potrebovat spoustu veci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Petinek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 01 kvě 2014, 17:27

Tak jsem přidal fotky, nicméně ve skutečnosti to nevypadá tak hrozně jak na některých fotkách :D úplně se za to teď stydím :dash: Tak co myslíte že se s tím dá dělat ? Ta sedačka, loketka a madlo dvěří je evidentně prodřený, takže nemá cenu to ted čistit a spíš zrenovovat, ale ta stropnice se clonítkem se dá vyčistit podle mě ale čím ? A volant co s ním ? :?: dík za rady
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Fotky ti lezly až úplně někam daleko, tak jsem upravil odkazy podle pravidel ;)
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

No a k tématu... Ten bordel na tom sloupku půjde určitě. Například Classic Carpet Cleanerem od Valetu - ten je přímo na hadrový věci.

Ta kůže. Fakt by bylo dobrý to něčím nejdřív vyčistit a pak řešit, co vlastně dál. Kdybys nechtěl kupovat hafo věcí, když není jistej výsledek, tak můžeš oboje zkusit vyčistit Wipe Outem od Doda ;).

A s volantem nevím. Ten bych možná vyměnil
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
paveld
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 28 pro 2012, 23:26

Ten volant si myslim nemá smysl renovovat, můžu ale doporučit na přečalounění www.volantech.cz - špičková práce a za dost slušnou cenu.
Uživatelský avatar
Petinek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 01 kvě 2014, 17:27

Dík za úpravu obrázků, 3x jsem je zmenšoval a stejně to bylo moc :smile:

Ten Classic Carpet Cleaner jsem našel jenom 1L a to mi přijde moc, na to že to použije párkrát, spíš se mi líbí ten Wipe Out, ale to že se to dá použít jak na koberce a motorovej prostor mě docela děsí :D

Na tu kůži se mi celkem líbí Dodo Juice Supernatural Leather Ultra-high Performance Sealant , ale než abych kupoval 2 přípravky tak jestli i na kůži půjde ten univerzální Wipe Out, tak bych zkusil asi to. A jakej hadřík na to použít ? Případně jakej je postup na to ošetření ? Stříknout, nechat působit a pak setřít nebo stříknout na hadřík a opatrně čistit ?
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Ja bych to Apc na kuzi nepouzival, mozna 1x na zkousku klidne ale ne pravidelne muzes s tim dostat dolu i barvu kuze bude vysychat atd. Musis ji i necim napustit a osetrit po cisteni, at je vlacna. Jak to nekdo cisti cifem a ja nevim cim vsim tak to pak vypada jak na tvych fotkach.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Petinek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 01 kvě 2014, 17:27

A na kůži teda mám zkusit co ? pročítám fórum a líbí se mi Dodo Juice Supernatural Leather Cleaner & Sealant viz dlouhá diskuze vedle, ale nevím jestli je potřeba kupovat oba dva přípravky nebo by mi stačil jeden ?
Odpovědět