Výběr vhodných produktů před voskováním...

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Prosím o radu, jak nejlépe připravit lak na závěrečné voskování. Předpokládejme, že auto je již po umytí a po clayování.
Nyní bych potřeboval něco, co lehce vyplní mikroskopické škrábanečky, vytvoří dobrý vazební podklad pro vosk a dodá laku maximální hloubku lesku s iluzí "mokrého povrchu".
Aplikaci předpokládám pomocí DE leštičky.

Varianta č.1 - auto jen pro sezonní použítí (léto), garážované, tmavě modrá metalíza. Jako vosk předpokládám použití nějakého hybridu s carnaubou (ChG Pete's53, DJ Purple Haze Pro), průběžně po mytí (1x 14dní) vyživovaný vhodným detailerem. Vzhledem k použití auta upřednostňuji vzhled před výdrží.

Varianta č.2 - auto ježděno celoročně, negarážované, červená barva. Vosk se rozhoduji mezi variantou 1 a voskem Collinite Super Doublecoat Auto Wax 476S. Zde upřednostňuji výdrž vosku min. 3měsíce.

Díky moc za rady a další doporučení...
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

V první řadě je nutné zhodnotit, v jakém stavu lak je - zda je třeba provést nějakou korekci (ideálně sem dát foto, ať víme více).

Pokud je lak ve stavu, kdy korekci nepotřebuje, provedl bych přípravu povrchu pomocí Dodo Juice Lime Prime, ať už ručně nebo strojně. Strojně se dosáhne mnohem lepšího výsledku s menší námahou (i když s námahou je to někdy diskutabilní :) ). Tato příprava je použitelná pro obě varianty.

1. Osobně bych následně použil Purple Haze (nebo Purpe Haze Pro), pro špičkový výsledek nejlépe Supernatural.

2. Zde je víc možností, PH Pro není vyloženě špatná volba na zimu, lepší varianta je Supernatural Hybrid, Lusso Oro nebo např. Swissvax Shield (viz má letošní příprava v showroomu). Collinite 476 je z hlediska výdrže super volba, tím to ale tak nějak končí. Aplikace není úplně blbuvzdorná, odvod vody také slabší a vzhled šedej průměr.

Detailer jednoznačně Dodo Red Mist - je velmi ekonomický a podává výborné výsledky.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Přikládám foto, je zde trochu vidět i to druhé auto (varianta 2)...
P1000391.jpg
Ještě se zeptám na vosk pro to červené (celoroční provoz)...nabyla by nakonec lepší nějaká syntetická protekce?

Ještě dovětek-docela se mi líbí přípravly CG, ale skoro nikdo o nich nemluví...proč?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

A víš, proč se Ti libí? :-)

Já mám od CG Glossworkz šampon, kterej je skvělej a určitě bych ho doporučil. Pak jsem vyzkoušel pár jiných věcí od CG, který nebudu vyjmenovávat, které mne popravdě moc nenadchly. Ale může to být jen otázka osobních preferencí.

Nebudu tady preferovat tu nebo onu značku. Každá značka má některé produkty povedenější a některé méně povedené. Snad se ozve i někdo jiný, kdo má s CG víc zkušeností. Dodo jsem Ti doporučil, protože jsem si jist, že s ním chybu neuděláš a má výborný poměr cena/výkon.

Syntetická protekce je také možnost, různých nanosealantů je spousta. Já bych o nich uvažoval spíš pro plasty a okna, případně kola, ale s lakem si rád hraji a preferuji spíš klasické vosky :-)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
HanzGTD
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 02 srp 2011, 18:18

Ahoj, vzal bych velký balení DODO verzi PRO a používal na obě auta. Je s tim jednoduchá práce, na letní auto ti dodá perfektní vzhled a na celoročním se taky neztratí. Nebo zkusit vzorek PRO na zimu a na léto obyčejný dodo. Letošní zimu používam purple haze pro, dával jsem ho začátkem listopadu (2 vrstvy), od té doby jsem red mist ještě nedával a pořád odvádí vodu jako na začátku, takže výdrže 3 měsíce bych se nebál, navíc při použití red mistu ;)
Freshly Juiced
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Ještě bych měl jeden dotaz, pokud by lak (zejména červená Alfa Romeo 156) vyžadoval lehčí korekci, co by jste doporučili? Aplikace opět DE leštičkou...
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kup si Menzernu PO203S (nově PF2500). Zatím nej pasta, co jsem měl v ruce. K tomu např. žlutý 3M kotouč.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Díky za odpověď.
Není Menzerna PF2500 (PO203S) příliš hrubá? Není pak nutno ještě něčím dofinišovat pro lepší lesk? Co si myslíte o Menzerna SF4000 (106FA) nebo CG Scratch+Swirl B-Gone? Nebylo by to lepší řešení?
Uživatelský avatar
pásovec
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 26 říj 2010, 18:59

SF4000 je opravdu finiš, na korekci je potřeba použít něco ostřejšího, finišovat se může Lime Primem a jemu podobným. 203 určitě není hrubá :-)
Detailing Club ČR
VWMysak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: 23 lis 2010, 18:14

Já bych dal na obě DJ Supernatural a nazdar. ;)
Odpovědět