Mytí autobusu

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

Ahoj všem,

Nenašel jsem podobné téma tak jsem založil toto.
Mám kamaráda, který provozuje autobusy a když jsem jej včera viděl jak v zimě běhá kolem dokola a šudlí to "mopem" mě napadlo, že se vás tady zeptám jestli nevíte jak si zjednodušit umývaní takového obra. Nejprve jsem si vzpomněl na snow foam, ale jestli je něco lepšího rád mu to doporučím. Popravdě asi nejde tak úplně o detailing ale o to aby autobus vypadal na oko čistě když do něj lidé nastupují (leštění, vosky atp) asi opravdu nepřipadají v úvahu.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Supermafrasol + wapka
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Na tohle je nejlepsi nejaky koste ma dlouhy nasade a nejaka agresivnejsi chemie. Mejem takhle nakladaky v praci uplne stejne. Nebo to prohnat myckou na nakladaky. Ale to poleze asi trochu vic do penez a ne kazdy ji ma pobliz
Obrázek
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

Mycka by sla do penez jak píšeš. I když už zvažoval takovou tu myčku pro busy na kolečkých... Myslíte že pěna mu moc nepomůže? Jak říkám ono nejde o opravdové umývaní o kterém toto forum je ale spíš, ošplíchnutí nebo jak to nazvat. Prostě umýt špínu aby to nebylo škaredý, ale nikdo se s tím moc nepiplá...
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

podivej, ona je ta pena delana vetsinou tak, aby byla setrna k voskum a povlakum obecne, proste jak tu oba piseme potrebujes nejakou agresivnejsi chemii. Za me znam opravdu silny / relativne levny jenom ten supermafrasol, ale treba nekdo poradi neco lepsiho ;)
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

OK. :) dá se supermafra používat často? řeknemě denně? protože bus mu přijede z linky a měl by být čistý na další jízdu. Aby to při dlouhodobém používání neudělalo víc škody... nerad bych mu poradil něco za co mi pak poděkuje :))
Naposledy upravil(a) optoteam dne 18 led 2017, 12:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

a taky dělají takový mopy (taková placka, která se na vymáchání zlomí uprostřed) s žinylkovejma návlekama, určitě lepší než klasickej mop ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Cudl
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 01 čer 2014, 07:46
Bydliště: Kladno

U nas v praci meje sofer dodavku teleskopickym kostetem pres ktery proteka voda
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

Možná bude nejjednosušší nastříkat to tím silným prewashem, a pokud bude trochu času tak nasříkat na bus nějaký silnější šampon třeba CG citrus a "umýt" to mopem, oplach a hotovo.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Na denni bych si sehnal Bilt Hamber Auto Foam 25L, vyzkousel jaka bude funkcnost a spotreba a cena, a podle toho se pak rozhodl co dal. Supermafrasol mi prijde dost silny na denni pouzivani a choulostivejsi veci jako gumove a plastove tesneni by to asi nenesly uplne dobre.
Odpovědět