Prevence koroze

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Zdravím,

nenašel by se tu někdo, kdo by mi byl schopen shrnout jak by měla vypadat péče auta z hlediska prevence proti korozi? Případně jak to ideálně řešit když se začne objevovat?

Vím, že to jde čímsi nastříkat (hlavně dutiny a podvozek), ale jak chránit lak? Pomůže tomu pravidelné používání TarX a IronX (tím myslím častěji než 1 - 2x ročně)? Stojí za to použít na ochranu laku např. keramický vosk? A v zimě radši po každé zasolené cestě to opláchnout čistou vodou nebo to tím jenom zhorším?

Omlouvám se, jestli dotazy znějí jako výstřely do tmy, ale tohle je pro mě dost novinka a ráda bych si nějak ujasnila, jestli vůbec existuje způsob jak snížit riziko a jakou pravidelnou péči už od začátku pro auto zvolit, aby to fungovalo, ale zároveň bylo efektivní - zas se mi nechce na to lít hromadu chemie jen pro pocit.


Všem díky
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tak už jsem zažil hodně zajímavých otázek tuhle zařadím do top 10.Počkám si kdo a jak na to bude reagovat.
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Jediné co mě tak napadá tak koupit si auto s celohliníkovou karoserií nebo celocarbon :D
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Já bych právě chtěla auto, které je na to zrovna docela náchylné, tak řeším co se s tím dá dělat :grinning:
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Které to je třeba to nebude tak horký jak si myslíš
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Trojková Mazda ;)
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

pokud je na nachylne, tak hlavne nekoupit lakovanou bouracku. Garazovat, a sem tam navoskovat. Nic vic asi nezmuzes :D

http://www.mazdaclub.cz/clanek/ochrana- ... orozi-i-36
BSD maniac
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Díky za odkaz! :)
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Co to tak pročítám tak ty Mazdy na tu korozi trpěj hodně asi nejvíce ze všech japonců.Nemáš ve výběru ještě něco jiného?Koroze na autě je to nejhorší co tě může potkat oni reznou všechny značky ale některé podstatně pomaleji oproti japoncům asi nejlépe na tom je z japonců Toyota.
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

To je to, že ta koroze je v podstatě jediné, co mě znervózňuje, jinak mi to auto vyhovuje naprosto ideálně. Ale nechci pořizovat starší, ideální vidím tak 3 - 4 roky max., tak jsem si říkala, že by to snad možná šlo řešit aspoň nějakou lepší péčí. Vím, že nemůžu čekat zázraky, nečekám, že to auto vydrží 15 let, ale pokud by to šlo nějak oddálit, byla bych ráda.
Odpovědět