Jakou autokosmetiku?

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Zdravim, jsem tu novy a rád bych se s Váma poradil ohledně výběru autokosmetiky. Chci si dobre umýt auto a navoskovat. Auto je mladé s najezdem 15 tis.km. Zatim bylo jen myte rucne s autosamponem Meguiars s te nejvyssi řady s voskem a ph neutrální. Bohuzel jsem cekal vic od toho samponu a i po myti zustava dost necistot na aute, hlavne kapota a střecha. Tak bych se chtel posunout uz dal s udrzbou laku. Lestit nechci jen vosk, ale chce to perfektně pripravit na vosk. Vosk uz mam Meguiar's Ultimate Liquid Wax ktery mi zustal ze sady Meguiars na údržbu noveho vozu.Mam i rucnik a mikrovlakno uterky a penovy aplikator vosku. Potreboval bych prosim poradit jaky sampon a jine pripravky na rez nebo ter a hmyz nebo rovnou clay atd. Neco fakt kvalitniho co funguje. Děkuji Martin :smile:
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

tak snad dokazes najit cim dekontaminovat + pripadny clay :D

viewforum.php?f=12
BSD maniac
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

To ano, spíše bych chtel poradit jaky sampon a jestli by nepomohla nejaka chemie. Muzete mi neco doporucit co funguje? Ten clay z toho mam trochu strach
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

zacni BH Korrosol, Gyeon Q2M Tar. Potom volitelne mekky clay uvidis dle stavu po dekontam.

Sampon bych vzal bez vosku ...Dodo Juice Born to be Mild Maintenance
BSD maniac
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Sampon bez vosku? Kdyz budu voskovat tim Megueirs voskem co mam doma uz tak uz je lepsi myt samponem bez vosku? Auto myji tak 2 x mesicne. Vosk jsem jeste na aute nedelal.
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Snad žádný přípravek co je 2v1 nikdy nefunguje dobře. V případě šamponů je většinou nižší účinost mytí a ten vosk stejně nic nevydrží, navíc se naváže na kontaminovaný lak.
Takže navoskovaný lak jen ph neutrálním šamponem, viz. výše.
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Super díky za vysvětlení. Ještě mám dotaz na náhradu misto toho Bh Korrosol ,není ted na sklade. Ještě mi Prosím doporučte něco na kola. Děkuji moc. MARTIN :smile:
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Gyeon Q2M Iron nebo CarPro IronX, Gyeon vychází cenově lépe, ale ne tak jak Korrosol.
Na kola Bilt Hamber Auto Wheel
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Super díky. Jen ještě takový dotaz. Jak velke balení tech prostředků nakoupit? Jake jsou spotreby? Mám dvě auta a to zánovní budu dělat tak co dva týdny a to starší tak jednou mesicne. Vůbec nemám prestavu. Dik
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

velice zhruba 200ml na jedno pouziti...
BSD maniac
Odpovědět