Mapa myček

Zkušenosti s wapkami a myčkami v jednotlivých krajích. Wapky se využívají ve větší míře v zimním období. Na myčky většina z nás asi nejezdí, ale kdyby se našla nějaká šetrná a zajímavá, sem s ní...
Odpovědět
hassan
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13 zář 2015, 13:03
Bydliště: Olomouc

Pridany 2 mycky v Olomouci a 2 opraveny.
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Taky už jsem se ptal jestli s tím někdo nemá zkušenost,/téma bezkontaktní mytí/V pondělí jsem to vyzkoušel v ML. Boleslavi.Je to samoobslužné,nějaká obsluha tam je asi 2 hod. dopoledne a 3hod.odpoledne,ale to je spíš kvůli radám,sedí v boudě.Je to nonstop .Byl jsem tam sám,a nikoho nezajímá co mám s sebou a jak dlouho tam budu. Postup jejich mytí je na www.cwplus.cz .Kosmetika NERTA, prý PH neutrál.Jeden program je jenom čistá změkčená voda.Zkusil jsem to celé,ale asi naposled.Mám dojem že to sundalo vosk co tam byl.Co se týká toho sušícího programu,tak auto bylo suché ze předu,ale v zadu jsem vodu přivezl až domů/70km/.Moc tomu zatím nerozumím,ale asi si tam opláchnu auto jen v zímě od nejhoršího bordelu tou čistou vodou.Je změkčená,tak by to nemělo nechávat spot.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

fery píše:ale asi si tam opláchnu auto jen v zímě od nejhoršího bordelu tou čistou vodou.Je změkčená,tak by to nemělo nechávat spot.
presne tak. pripadne muzes prikoupit jeste foamer a spinu pred oplach zmekcit penou. :thumbup:
='
Naposledy upravil(a) wildT dne 22 říj 2015, 17:48, celkem upraveno 1 x.
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Nebo to jejich predmití /program 0/ a pak jen opláchnout?
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Ještě chci dodat že až pojedu příště okolo tak si vezmu vzorek vody a změřím si v práci tvrdost .Ne nějakým indikátorem ale profesionálně.Na internetu jsou tabulky/velmi měkká,měkká,polotvrdá atd/
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Predmyti je dobre co do ucinnosti ale myslim ze dost oslabuje vosk. Aspon u nas v tom rozhodne neni pH neutral chemie, obcas to pouziju kdyz chci dorazit vosk. Radsi si vozim svoje :D
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já si umývám tou práškovou wapkou a BSD nevypadá nějak náchylně :) sice to určo oslabuje, ale přetáhnout bsd znova je práce na 10 minut :)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

BSD je trosku jinaci pripad jak vosky. Nechapu jak to na tom laku drzi :D
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Zdravím,včera jsem byl v Ml. Boleslavi,zkusil jsem na myčce CarWash bezkontaktní mytí.Dal jsem všechny 4 programy.Zblýzka je to dost flekatý.Píšou že mají ve všech programech změkčenou vodu.Vzal jsem vzorek z programu oplach čistou vodou,změřil si tvrdost a byla 2,7 mmol/l.To už je dost tvrdá voda.Doma mám 1,4 z vodovodu a 1,6 ze studny.Středně tvrdá je do 2,5.Vzal jsem ještě závěrečný oplach s leštícím a sušícím práškem a ta měla oprvdu 0.Ale kdyby si to chtěl člověk jen opláchnout čistou vodou ,tak to je na h.....Ještě jim někam zavolám a řeknu co jsem naměřil.
maxipes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 12 kvě 2014, 21:42
Bydliště: Praha

No, ja byt dizajnerom reverznej osmozy pre komercnu wapku, tak do programu "obycajna voda" pustim "zahustenu" odpadovu vodu z tej reverznej osmozy.
Odpovědět