Brno a okolí

Zkušenosti s wapkami a myčkami v jednotlivých krajích. Wapky se využívají ve větší míře v zimním období. Na myčky většina z nás asi nejezdí, ale kdyby se našla nějaká šetrná a zajímavá, sem s ní...
Odpovědět
jarekf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 07 kvě 2014, 22:41
Bydliště: Lipůvka

Jelenici ! Laconi, jedine jelenici a svedskou hadrou, takze pokud byli prarodice svedi, tak je to jedno po kom to prosteradlo vemes :D
storm2609 píše:To samozřejmě pozná člověk až když to auto dodělává jelenicí a švédskou hadrou.
Uživatelský avatar
Austin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 12 led 2013, 00:17
Bydliště: Brno

samot0506 píše:orandje:Nilfisk že je nic moc tato značka patří mezi top v segmentu vysokotlakých čističů.Ještě nám tady řekni tu o té červené karkulce :fool:
Nilfisk vyhrál v testu, kdesi to bylo minulý týden.
Kolega si ji koupil za 6 a týden nato byla v Baumaxu ve slevě za 3,3.
Uživatelský avatar
Austin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 12 led 2013, 00:17
Bydliště: Brno

Laconi píše:Kluci a můžu auto mýt i třeba houbičkou na nádobí a hmyz samozřejmě tou stranou kde je ta drátěnka když to nepůjde dolu? A na sušení je lepší prostěradlo po babičce nebo po dědovi?
tou drátěnkou dala dolů manželka kolegy skrny od jehněd, a lak byl tak dodrápaný načnutý že to prodali (Fabia)
orandje
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 čer 2014, 22:49

Ahoj všichni,
pro vysvětlení: Nilfisk je opravdu dobrá značka, ale to co mají pumpaři v mycích boxech jsou levné a nevýkonné varianty, takže takhle jsem to myslel. Moje chyba, špatně jsem se vyjádřil.
Před hodinou jsem se vrátil z té Staňkové 20 a jsem mile překvapen. Používají stroje Karcher a tlak je neskutečný a navíc ten šampón pění neskutečně :thumbup: . Ale co mě dostalo úplně byl ten jejich pěnový vosk, krásně to vypadá a výborně se oplachuje a navíc voní. Čistota je prostě úplně někde jinde než na benzínkách, tam je to jak v salonu. Majitel mě říkal, že do toho nasypali hodně peněz a že chcou do roka být číslo jedna v Brně. Podle mě, to co jsem viděl, se jim to může podařit. Škoda jen, že ostatní nejdou touhle cestou kvality.
orandje
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 čer 2014, 22:49

Ještě dodatek, jak tu někdo píše, že Nilfisk je kvalita, tak opravdu nemůžete brát kvalitu za 6 tis. Vysokotlaký čistič za 6 tis není na profi užívání. Na té Staňkove mě majitel říkal, že jeden ten vysokotlakej čistič stál 75 tis....tak potom srovnávejte. Karcher nemá vedoucí postavení na trhu jen tak. Ale je na každým věc, co má vyzkoušeno.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ten jejich voňavej šampon je PH neutrální nebo ti sundá přírodní vosk dřív než řekneš Karcher?
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
hanzi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 08 úno 2014, 03:41
Bydliště: Liberec

Teda nechci se nikoho dotknout, ale vychvalovat na detailingovým fóru mytí auta chemií z pumpy a stříkání jakýmsi "voskem" mi přijde docela ujetý. Samozřejmě za předpokladu, že jim tu chemii nedodává DS. ;)
orandje
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 čer 2014, 22:49

Pěnový vosk je marketingovej tah, ale pokud vydrží, tak proč ne. Na tomhle typu vosku je dobrý, že krásně vidíte, kde všude vosk je. Klasickej vosk na pumpách ani nevidíte a navíc to tam smrdí jak ve ztoce. Ale nechci se dotknout pumpařů, není to jejich hlavní činnost, dělal bych to stejný jako oni. Pokud chcete kvalitu, tak na pumpách to rozhodně nebude.
Ale když vidím příspěvky některých dalších, tak bych se rád dozvěděl, kde a jak myjí auta, pač zatím jen shazují názory ostatních a přitom bych si zrovna netypoval, že někdy pracovali na myčce.
Uživatelský avatar
Austin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 12 led 2013, 00:17
Bydliště: Brno

Hlavně vosk nemá na skle co dělat a tak pro mne je toto nemožné použít, a ani to nefunguje na karoserii víc než pár dní.
raym0n
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 11 zář 2013, 10:20

Na to, co se tu ted napsalo, asi jeste nemuzu psat kritiku, aneb Kdo jest bez viny, hod kamenem... chce to proste vic cist :)

Vosk na skla klidne patri a ted se neurazte, ale o te Stankovce mluvite jako byste meli nejaky provize z jejich obratu ;) howgh
Odpovědět