MB C class AMG paket příprava do provozu

Sídlo: Hodonín, ČR
WWW: www.facebook.com/mytiauthodonin
Email : mytiauthodonin@seznam.cz
Telefon: +420 606 300 056
Odpovědět
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

S autíčkem to pán majitel myslí vážně, poptával voskování snad už na podzim :D
Chtěl to nejlepší ale vzhledem k tomu, že tohle nebyla skladovka ale opravdu to vyrobili před nějakým měsícem před prodejem, tak jsem jakékoliv leštění před povlak zavrhl a zvolil se proces zavoskování reloadem. Sice žádné velké leštění by to nebylo a už jsem párkrát čerstvé laky leštil, přesto jsem uznal za vhodnější nechat lak pořádně vyzrát.

Probíhalo to na royal wash Brno. Docela dobrý prostor, jen teda nebylo kde rozměnit na krmení wapky a z toho jsem byl docela nervozní.
Takže všechno začalo klasicky mytím kol(velký ez kartáč nebyl zas až tak velký) vč vydrhnutí pneu a podběhů tlakově s pomocí apc a lehce kartáčem.
Po nejšpinavější práci přišlo na řadu předmývání pomocí aktivní pěny z mobilního pěnovače, to na mouchy moc nestačilo, tak jich hodně zůstalo na mytí
2BM a CHG citrus wash n gloss v silnější koncentraci, protože na autě byl přítomný nějaký "tovární" vosk a chtěl jsem si s ním poradit ještě před clayem, což se povedlo tak na 90%.
Po umytí a oplachu probíhalo clayování, při clayování mi spadly na zem asi 3 kostky claye a měl jsem poslední pokus, protože kdyby mi spadl, tak nemám jak auto dodělat-měl jsem ještě v tašce středně tvrdý, ale s tím bych na nový lak nesáhl.
Při clayování od začátku prací uběhly asi 3 hodiny a obsluha neobsluha wapek začala být nervozní, že co tam tak dlouho dělám.
Mimochodem mají tam jakoby průjezdný tunel na 2 mytí aut za sebou a občas jsem hodil oko na návštěvníky, kteří to mydlili tím smetákem na wapce, obsluha brala wapkou i panty na otevřeném kufru...proč ne :D
No zpět k věci, tak jsme vyjeli na vedlejší parking a tam pokračovali v clayi, který mi pořád padal na zem...to moje nervy byly už ve špatném stavu :ireful:
Po clayi, se opláchlo, zase vysušilo a vyjelo ven na reload.
Reload nebylo možné prostě vybuffovat bez stopových mastných zbytků- zkoušel jsem od krátkých po dlouhochlupé utěrky, dokonce i utěrku na povlaky tj semiš...prostě nic nefungovalo.
Nechápal jsem co se mohlo stát, protože s minulou flaškou bylo vše v pořádku.
Ještě jsem se s tím trápil asi půlhodinu!
Po minimálním postupném zlepšování jsem už na to neměl a řekl problém zákazníkovi, ukázal jsem mu o co jde, ale on to neviděl(bylo to fakt asi blbě vidět, kor na stříbrné)
Tak jsem reload "načesal" po svěru jízdy, ošetřil pneu, disky a jelo se domů. :)

Závěrem: je fakt na h*vn* dělat někde, kde vám obsluha stojí za zadkem a začne popohánět z vašeho ideálního tempa.
Další věc je reload, "nová" verze je opravdu na toto velmi náročná, shodl jsem se s několika lidmi, ikdyž se objevil i názor, že to je pouze chyba aplikace a buffingu. Uvidím a jak budu moct vyhodit 7 stovek, tak to zkusím a dám reloadu ještě jednu šanci, zbytek asi 100ml jsem vyhodil,opravdu mě to neskutečně n*sral*

Od voskování uběhl zhruba měsíc a byl jsem auto bezkontaktně umýt pomocí aktivní pěny z přenosného pěnovače.
I přes zcela bezkontaktní umytí byl reload prostě famozní!
Na mouchy jsem použil agrasivní chemii a šly dolů velice pěkně, sice ne 100% ale velice pěkně.
Po umytí jsme ani nesušili, jen jsem nafotil fotky, které jsem nestihl při voskování.
Následné mytí už 2BM se odehrálo měsíc po bezkontaktním a ochrana stále super, ikdyž nějaké zhoršení jsem viděl(možná to bylo složkami ze šamponu, jak se to kdysi řešilo v souvislosti se zvýrazňovači lesku v chg glosskorkz)

Měsíční mouchy, bude problém? To teda nebude jako!


Po měsíci se občas auto opláchlo čistou vodou z wapky, takže trochu špíny tam zůstalo i na moje umývání.


Kola byly taky jak prase



Po proceduře, by těžko někdo hádal jak vypadala ještě ráno.


Po proceduře bezkontaktního mytí po měsíci od navoskování-top stav



Závěrem na co všichni čekají :D (aplikace před měsícem, takže žádná doba, zato ale jen bezkontaktní umývání)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ještě fotka interiéru taková narychlo.
Jinak teda v interiéru se opečovala kůže pomocí SN řady od DJ a Swissvax se postaral o obložení ze dřeva.

A jinak teda před zimou se Céčko bude leštit a obleče se do povlaku vč disků,které půjdou pravděpodobně z auta, jelikož jízdy přes DE se prý dělají aspoň 230, jinak v levém nemáte co dělat :D A majitel vypozoroval, že:"do těch 170 je to pohoda, mouchy docela umývat jdou, ale jak jedu nad 200 nebo třeba při 250 ty mouchy prostě umýt už nejdou" :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Denny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: 18 srp 2014, 18:19
Bydliště: Praha-Kladno

Krásná kára :smile: Obdivuju, že si neztratil nervy po upadnutí tolika Clayů :D Mě stačí když spadne jeden a začínám zelenat :D

Tuhle nepříjemnou zkušenost s Reloadem bohužel potvrzuji :( ale u mě to nic moc neznemná, jelikož už mi takhle zazlobil i Cure od Gyeonu :cray: Ne teda tolik jako Reload, ale na tmavým laku... :sorry:
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

ještě si zkus reload naředit s destilkou 1:3 (4)
tím se tak rychle neváže na lak a nezasychá na něm.
aby si dosáhl ochrany jako u neředěneého reloadu vem auto dvakrát dokola .
tohle mě pomohlo když je dost teplo. jinak pokud ti na autě vyjedou fleky u koncentrovaného reloadu tak po aplikaci celé auto umý reset šamponem. 90% fleků zmizí.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taky potvrzuji to samé s ReLoadem. Dělal jsem černé auto a i ředěný 1:1 s destikou jsem nevěděl co dělat.
Martin: Zkusím to větší ředění :)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Denny: já byl u s nervama v koncích :D
Reload a cure si bude nejspíše velmi podobný, jakožto většina produktů gyeon a carpro.

martin51253: Je otestovaný že 2x nanesení tak zředěného reloadu má výdrž jako aplikace neředěného? Protože jinak by reload neměl vůbec smysl a radši budu nanášet hydro.
Reload za mě zklamání ikdyž jak píšeš nějak to vyladit jde, ale na tohle by měl výrobce a prodece upozornit, pak by třeba nebylo tolik nespokojených lidí. :blush:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

tohle jsem zkoušel na 3 autěch jen na jednom to mohu trochu posoudit,ale tam je zas rok natažená keramika CQ.
u zákazníku nevím,ale zatím nepřijely na na další aplikaci tím usuzuji že stále funguje. cca3 měsíce zatím)

fleky co kdyžtak vyjedou po reloadu a následně se auto umyje resetem jsem už dělal a to bylo ok.
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

naposled jsem plnou verzi dával na superba po leštění a tam to bylo ok.
je pravda idealně nanášet minimální množství kde se nepovedlo a bylo stříknuto více hned to dělalo problém
více to řeším aplikací do mikrovlákna a pak rozetřít a následně rozleštit.
Uživatelský avatar
FLP
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02 dub 2014, 15:36
Bydliště: Praha, Nitra

Joshiki: nevieš čo tam bol za motor?
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

týjo to nevim, ale podle toho, že tam měl 18ky a mezi diskem a třmenem bylo asi 4mm žádný chcípák :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět