Bigovo práce

Galerie vašich miláčků.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Když už teda ostatní, tak já taky :mrgreen:


Rozleštění světel na Škodě Fabia '02
  • umyto
    clay
    broušení 1000, 2000
    leštění Menzerna FG400 a PF2500
    vosk Colli 476S 2 vrstvy





spokojený majitel



po 1000



levá hotovo s 2000, pravá stále brousíme


po 2000



Vyleštěno 2x FG400


Hotovo - levá 2x FG400, 1x PF2500; pravá 2x PF2500




porovnání před a po



Zhodnocení
Tuto práci jsem bral jako takovou výzvu, protože světla byla v opravdu špatném stavu. Jelikož to byl takový selftest a kamaráda jsem do toho naplno zapojil, tak cena byla v podstatě jen za materiál. Zkusil jsem na rozleštění světel po 2000 smirku dva různé přístupy. Levé (spolujezdcovo) světlo jsem vzal 2x FG400 a následně PF2500, což bylo spíš jen pro dobrý pocit, jelikož finish byl již po prvním přejetí FG400 v podstatě dokonalý. Podruhé s FG400 jsem chtěl jen zkusit, jestli se nestane nějaký zázrak. Nestal se, vzhled světla se nezměnil. S PF2500 to již byla jen taková formalita. Pravé světlo jsem vzal 2x PF2500. Tam už rozdíl mezi prvním a druhým passem byl o poznání větší. Výsledek byl ovšem srovnatelný, světla mají stejný finish, proto jako optimální posloupnost beru 1x FG400 a 1x PF2500. Výsledek byl zakonzervován dvěmi vrstvami kolohnáta. Majitel byl doslova nadšen, rozhodně nečekal tak dobrý výsledek. Světla vypadají téměř jako nová. Korekce nebyla 100% - v oblasti blinkrů byly stále vidět bodové náznaky degradace plastu (asi tak o velikost 0,1 mm, ale byly tam :mrgreen: ). Zjistil jsem to až po finishi a znova celý proces vzhledem k blížícímu se šeru jsem absolvovat nechtěl a ani nemohl, jelikož kamarád již potřeboval jet.

//EDIT: zapomněl jsem odkaz na celou fotogalerku, i když tam teda neni moc navíc, jen víc úhlů :)
http://bigbang987.rajce.idnes.cz/Rozles ... _Fabia_02/
Naposledy upravil(a) BigBang dne 13 dub 2014, 20:43, celkem upraveno 1 x.
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Parádní prácička Bigu :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

díky, díky :blush: auto je takový otloukánek, lehce piclý zepředu i zezadu, otlučený ze všech stran, ale s poctivejma 125t km. Rozhodně by si zasloužilo plnou péči. Třeba ho přesvědčím :mrgreen:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Protože jenom v práci vim minimálně o deseti autech který by to potřebovaly jako sůl, docela by mě zajímala chronologie postupu. Předpokládám smirklem 1000 pod vodou, pak 2000 pod vodou a pak leštičkou 400 menzerna a 2500 menzerna? Jen nevim jaký kotouč a jaký otáčky? Dík :thumbup:
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Napsal jsi to správně, do vody jsem navíc dal trochu jaru. Kotouče klasicky jako na lak - FG400 + oranž hex, PF2500 + bílej hex ;) Otáčky jsem jel s FG400 1000 2 passy, 1200 2-3 passy a zpátky 2x na 1000, to už pasta podle mě začala vysychat. Na flašce má FG napsáno že 1200 je optimál. PF2500 jsem stejnýmpostupem točil do 1400 a zpátky, na flašce jsou optimální 1500. Byl to takovej pokus o zenit. S bílym kotoučem už na lak ani nepůjdu, protože jsem ho na podzim zapomněl mokrej v kufru s leštičkou a objevil jsem ho až na jaře cca tejden před srazem :D Takže jsem vypěstoval trochu kultur, dokonce krom klasickejch šedejch i nějaký červený :mrgreen: Na funkci rostlináře to vliv nemá, ale na lak si s tím už netroufnu. Leda jen na porovnávačku hex versus dodo...

//EDIT: jo a začátek práce byl ve 14.00, konec 17.30 s tím, že každej brousil jedno světlo. Do cca 16.45 jsme brousili stále 1000, pak 2000 do 17.15 a s leštičkou jsem se v jamajském stylu potýkal zbylých 15 min :D
Naposledy upravil(a) BigBang dne 13 dub 2014, 21:23, celkem upraveno 1 x.
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Clay je naprostá zbytečnost když to bereš brus.papírama pod vodou.Já přidávám trošku jaru do vody odmaštuje a trošku lubrikuje.To že to bereš jen rukou bez pěnové podložky to radši přeskočím pro příště si nějakou pořiď uvidíš ten rozdíl.Ber to jako radu kamaráda ne jako provokaci.Pár renovací mám už za sebou tak si troufám radit.Papíry používám od 600-2500 podle poškození jináč máš zhruba stejný postup jako já pasty mám CHG V34 V36 V38 + jet seal nebo vosk.Nedávno jsem dělal světla na audy myslím A6 to bylo peklo nevím jestli tvrzený plexi nebo keramický lak na tom byl no hrůza až mě to sralo že jsem do toho šel.Nakonec to bylo lepší než před renovací ale žádný zázrak.Tím sem ti chtěl říct ne všechny světla jdou dobře zrenovovat.Jináč pěkná práce chválím ;)
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

clay - jasně, ale zase radši clay než se pak potýkat se zbytkama, který ti budou dělat bordej na papíru ;)

podložka - jasně, určitě by byla jinačí práce, hlavně pro kamaráda :D já 90% broušení bral dlaní, takže jsem tlak rozprostřel líp a trochu suploval tu podložku :mrgreen: akorát po hranách jsem to „bral prstama“

Jako provokaci to rozhodně neberu, jsme přeci na clubu. Všichni se navzájem učíme ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Dneska jsem zmáknul jednu prácičku. Bohužel pršelo, takže jsem musel udělat škatulata a Passáka nacpat do garáže. Postup jako u Fabky, akorát bez claye. Světla z počátku nevypadaly až tak špatně (částečně to maskoval déšť, částečně nebyly tak moc zrasený). Bohužel ne až tak otřesnej stav neodpovídal hloubce poškození. Nakonec jsem brousil víc a hlavně dýl než bylo zdrávo a stejně nebyl výsledek 100%. Ovšem majitel byl nad míru spokojen a to je hlavní :)

původní stav


po 1000


po 2000




po FG400


hotovson



odjezd



50:50



//EDIT: galerka na rajčeti
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Pro změnu, tu mám další světla(o). Zatím teda jen jedno - příjde na výměnu místo stávajícího prasklýho. Druhý budu dělat venku v úterý :girlimpossible: Světlo jsem umyl, vyčistil čočku od pavučin (jde jednoduše ven, jinak by mě to ani nenapadlo) :D Po tom, co jsem vyndal čočku, tak jsem zjistil, že nějakej šikula předemnou se snažil světlo zevnitř vyčistit, takže byl zlehka ošoupanej chrom z nečinný části světla. Postup byl klasickej - umejt > P1000 (tentokrát strojem) > P2000 > 2x FG400 + orenž. Hex > IPA > 2x Kolohnát. Po vyleštění jsem zjistil, že dotyčnej kutil snahou o vyčištění světla udělal pár škrábanců na vnitřku plexi a samozřejmě světlo stejně celý nevyčistil - jsou patrný šmouhy kam se (ne)dostal :lol: Ono to ani moc nejde bez rozlepení... Výsledek je jako nebe a dudy. Původní stav byl asi takovej jako na tý Fabce, jen degradace byla hlubší ,takže pár vlásešnicovejch „prasklinek“ jsem nedokázal odbrousit. No spíš jsem se bál, že kdybych brousil hlouběji, tak bych to mohl příliš oslabit. Teď jsem zvědavej na druhý světlo, protože to už se někdo pokoušel vyleštit a vypadá to, že to zkoušel chemickou cestou. Uvidíme v úterý.

před



P1000
brousíme


Po


P2000


Hotovson



nakonec krásná parabola :thumbdown:


PS: v pátek jsem fotky před fotil foťákem na makro, ale když jsem ho zapnul v sobotu ráno, tak podivně ostřil a nakonec vyhodil hlášku „porucha objektivu“, takže jdu hledat nějakej servus...

Rajský
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
adko13
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2014, 17:29
Kontaktovat uživatele:

Islo by vylestit aj s orbitalnou lestickou svetla ? ak by som isiel P1000-2000-3000 popripade bez 3000 :) neskusal som to este tak sa pytam
Odpovědět