Golf Variant

Galerie vašich miláčků.
mati
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 16 bře 2016, 19:48
Bydliště: Č. Budějovice

Asi s týdenním zpožděním bych chtěl ukázat výsledek mého prvního detailingového snažení.
Postupoval jsem takto, doufám, že jsem z fora pochopil vše správně a postup byl správný :smile:
- omytí wapkou
- aplikace pěny pěnovačem (VP Pre Wash)
- omytí wapkou
- aplikace prostředku na odstranění polétavé rzi (VP Dragons Breath)
- opláchnutí wapkou
- aplikace prostředku na odstranění asfaltu, lepidel, vosku (CarPro TarX)
- opláchnutí wapkou
- ruční umytí metodou 2 věder (první mytí bylo obyčejným šamponem, na další mám VP Concentrated Car Shampoo)
- opláchnutí wapkou
- osušení mikrovláknovým ručníkem
- aplikace leštěnky a rozleštění (VP Purple Passion)
- aplikace tvrdého vosku a přeleštění (VP Mad Wax)
- ošetření pneu, plastových a gumových částí (VP BFTD)
- umytí oken (IPA 1:5)
- aplikace tekutých stěračů a přeleštění a to celé 2x (Rain-X)
- aplikace tvrdého vosku 2.vrsta a rozleštění (VP Mad Wax)
- aplikace vosku na disky a vyleštění (použil jsem zase VP Mad Wax)

Ještě potřebuji ošetřit sedačky a loketní opěrky. Sedačky by měly být kombinace kůže (vnitřní strana), koženka a látka (Golf 7, sedačky ergoActive). Předpokládám použít DJ SUPERNATURAL LEATHER CLEANER a DJ SUPERNATURAL LEATHER ULTRA-HIGH PERFORMANCE SEALANT. Tady na foru jsem vyčetl , že by to mělo být i na tu koženku OK.

Trošku ale "plavu" jak použít a na co všechno je detailer...protože mám přírodní vosk, měl bych asi použít detailer bez syntetiky. Zatím mám vybraný VP Citrus Bling. Je to správně?
Používá se tedy jako lubrikace pro clay, pak třeba na odstraňování ptačinců (neřený nebo ředený) a pak na posílení vosku po mytí? Je to tak? Ředí se to? A jak se to aplikuje? Lak se postříká a rozleští?
Fakt jsem to nenašel. Díky
Přílohy
IMG_0268 (1).jpg
IMG_0268 (1).jpg (91.71 KiB) Zobrazeno 5202 x
IMG_0267 (1).jpg
IMG_0267 (1).jpg (98.29 KiB) Zobrazeno 5202 x
IMG_0266 (1).jpg
IMG_0266 (1).jpg (100.53 KiB) Zobrazeno 5202 x
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

mati píše:Trošku ale "plavu" jak použít a na co všechno je detailer...protože mám přírodní vosk, měl bych asi použít detailer bez syntetiky. Zatím mám vybraný VP Citrus Bling. Je to správně?
Používá se tedy jako lubrikace pro clay, pak třeba na odstraňování ptačinců (neřený nebo ředený) a pak na posílení vosku po mytí? Je to tak? Ředí se to? A jak se to aplikuje? Lak se postříká a rozleští?
Detailer je ve svem dusledku celkem kreativni nastroj a jako takovy na mnoho vyuziti. :) Jinak v zasade je to tak, zrovna ten tebou vybrany Citrus Bling se ruzne redi podle pouziti, napr. tyto primo podle vyrobce. Jinak ale nevim jestli by byl uplne vhodny na Mad Wax, Citrus Bling pry zadny vosk ani carnaubu v sobe nema, tzn. to musi byt syntetika. Navic tak celkem i smrdi (nedavno jsem ho litr mel, ale prodal jsem ho aniz bych ho kdy pouzil).

Rychlovosk - neredeny nebo 1:1 - nastrikrat a rozlestit
Susici pomocnik - 1:3 stejne jako rychlovosk, po myti nastrikat a setrit
Quick detailer - 1:3-1:8 na utreni prachu, tech ptacincu a tak
Clay lubrikant - 1:16
Univerzalni: 1:1 jako cistic a ochrana zadveri atd.


Kazdopadne zpet k fotkam, mas to pekny :thumbup:
mati
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 16 bře 2016, 19:48
Bydliště: Č. Budějovice

Děkuji za přesunutí příspěvku a založení nového téma.

Detailer - pokud to tedy chápu správně a chtěl bych posílit vosk, potřebuji detailer, kam je přidána carnauba. Našel jsem:
CG Pro Detailer P40, DJ Supernatural Carnauba Silicon Free Glaze, Raceglaze Clearmist Detailer
Ale pokud bych to chtěl použít jen jako čistič a lubrikaci mohu použít třeba ten VP Citrus Blig, DJ Basics of Bling apod.

Hmm, koukám, že bude asi lepší nekombinovat lubrikaci pro clay a detailer (tzn. nekupovat prostředek na obojí jako VP Citrus Bling), ale vzít to samostatně :smile:

Jinak k tomu zádveří - to jsem bral taky leštěnkou a voskem, ale že by se to dělalo dobře to tedy ne. S tím detailerem by to šlo asi lépe :smile:
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Jako tohle vsechno se ti hodi Optimum No Rinse, podivej se do jeho vlakna, umi pri spravnem redeni skoro vse. Plus pokud chces byt pintlich a vosk si prizivovat, pak k tomu porid detailer s prirodnim voskem nebo detailer vhodny na syntetiku - podle vosku, jaky pouzivas.

Snad je to srozumitelne, psano z telefonu :smile:
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

jestli už má CB, tak není co řešit ;) nicméně jako clay lubrikace, pomoc při sušení a odhovnovač je super :)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
mati
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 16 bře 2016, 19:48
Bydliště: Č. Budějovice

HonzaD: na autě mám přírodní vosk, Valet Pro Mad Wax, na to ONR se tedy kouknu

BingBang: zatím právě nemám nic a potřeboval jsem poradit
mati
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 16 bře 2016, 19:48
Bydliště: Č. Budějovice

Tak jsem si o ONR početl a už jsem ho i objednal, Zkusím to a uvidím. Ještě jsem vzal na sedačky DJ SUPERNATURAL LEATHER ULTRA-HIGH PERFORMANCE SEALANT.

Slíbil jsem fotku po dešti, je to tedy už po jednom mytí VP Concentrated Car Shampoo. Samozřejmě hned druhý den po navoskování pršelo a na silnici bylo bahno, u výjezdů z pole. Tak si dovedete představit, jak to vypadalo. Musel jsem to umýt ;)
Mám pocit, že beading byl před mytím, po nočním dešti, o trochu lepší, než po umytí a dalším dešti. Budu to sledovat :smile: Dodávám 2x VP Mad Wax.
Přílohy
P_20160415_123930 (1).jpg
P_20160415_123930 (1).jpg (76.06 KiB) Zobrazeno 4911 x
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jak se Ti pracovalo s Purple Passion a Mad Waxem?

Golfík vypadá pěkně, já už na něj také čekám, dorazí někdy v červnu :)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
mati
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 16 bře 2016, 19:48
Bydliště: Č. Budějovice

S Purple Passion a Mad Waxem nebyl vůbec žádný problém, nanášení i rozleštění bylo bez problémů, šlo to krásně. I když jsem to nechal zaschnout déle...
Ve srovnání se želvou PTFE, která se mi docela blbě rozlešťovala (nechávala fleky) to šlo fakt krásně. Ale možná to bylo i použitím mikrovláknových utěrek a to jsem použil mikrovlákno z KIKu, ale jen to krátkosrsté. :( (na minulém autě, to jsem ještě o detailingu nevěděl nic, jsem používal jen "hadr").
S "pořádným" voskem to nemohu srovnat, Mad Wax je můj první pořádný vosk.
Čtu to tady už docela dlouho a pořád se učím a dozvídám se něco nového...např. to mikrovlákno mělo být dlouhosrsté...no, nevím, jak jsem to mohl přehlídnout. Budu muset zajet do Kiku znovu :smile:
mati
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 16 bře 2016, 19:48
Bydliště: Č. Budějovice

Dnes jsem golfíkovi dopřál po 2 měsících kompletní péči, sice jsem asi ještě nemusel, ale nějak se mi chtělo :smile:
A teď mi to samozřejmě zmoklo, tak aspoň můžete kouknout na VP Mad Wax v akci ;)
Přílohy
IMG_0233 2.jpg
IMG_0233 2.jpg (109.88 KiB) Zobrazeno 4384 x
IMG_0231.jpg
IMG_0231.jpg (114.27 KiB) Zobrazeno 4384 x
Odpovědět