Jaký zvolit vosk/sealant pro zimní období?

Specializovaná sekce s informacemi, jak dobře připravit Váš vůz na drsnější zimní období.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jonny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2014, 12:42

Já už to dělal i dřív jen asi jsem dělal chybu v tom že mezi voskovanim jsem auto znovu umyl. A tím lak navlhcil
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ted nekamenujte, ale delal jsem o vikendu jednoho yetiho a musel jsem to delat v male garazi a nejak jsem zapomel po tom celym dnu makacky na predni pravej blatnik. Voskoval jsem to tak v 10 vecer a kdyz jsem rano o pul osme prisel, tak jsem to fusso rozlestil asi o 40% jednoduseji jak po hodine v garazi kde bylo tak odhadem 15 st? Nahoda, nebo to fusso? Jako je pravda ze kdyz jsem delal na podzim auto svoje tak pulhodka byla jeste malo a mazalo se to...
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

fusso je vyjímka...má zavadnutí přesně opačně než všechny vosky-ten by se možná i celý den bez rozleštění nechat mohl...jenže on je na to přímo určený :smile:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
misosk1
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2017, 10:04

pekny vecer vam prajem.zacal som cital vase temy a ako pozeram tak sa tu dost casto objavuje BSD vie mi prosim niekto povedat co je to za vosk?dakujem za odpoved
jirkaj
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: 11 říj 2014, 19:56
Bydliště: Vsetín

Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

jinak BSD se dá sehnat i za 239kč 750ml.... (autodily Fojtík) :dance4:
BSD maniac
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Sice pšoncká distribuce ale obsahově stejná :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
ka-spel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 498
Registrován: 18 bře 2013, 22:46
Bydliště: Prostějov
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

joshiki píše: 18 úno 2016, 19:38 Většina vosků se na lak naváže právě tím vyschnutím, které trvá pár až desítky minut dle konkrétního vosku, víc už pravděpodobně nemá smysl...jinak by to vymysleli, ikdyž třeba fusso prý jde buffovat i po hodinách.
Teoreticky by nějaký přínos několikahodinové prodlevy/zavadnutí i byl, jenže v praxi takto zavadnutý vosk budeš dřít vší silou a ve výsledku stav ochrany bude horší, než když necháš zavadnout pár minut a lehce bez tlaku utřeš přebytky.
Zrovna jsem minulý týden chystal auto na zimu (Valet Prewash, wapka s práškem, mytí Bilt Hamber Auto Wash, clay s ValetPro Citrus Bling, Dodo Lime Prime, IPA a 2x Collinite 476 s rozestupem po dni. A též plasty Valet Trimglitz, Tradice, těsnění Nigrin, interiér Poorboys Natural Look a skla IPA a Sheron rain off).
Add vosk. děláno minulý týden, kdy bylo přes den cca 10-12 C. Nechal jsem tak oschnout cca 15 min. Bylo 15 min. dostatečná doba? Teď jsem ještě do těch sraček nevyjel (doma kovidujem) a tak váhám jestli neudělat ještě další vrstvu nebo že bych spotřeboval zbytek BSD či Gyeon Cure nebo přidal ten zázrak, co se mě válí už delší dobu doma 9H Mr. Fix z alíku Obrázek
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

10-12 stupňů na aplikaci vosku je ok. Jen nerozumím těm 15 minutám? Myslíš mezi nanesením vrstvy a následným rozleštěním? Pokud ano, tak to bude ok.
Další vrstvou nebo detailerem nic nezkazíš, ale nemyslím si, že by to byla nezbytnost.

Keramiku na to určitě nedávej. ta patří na čistý a odmaštěný lak, na vosku ti to držet nebude.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
ka-spel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 498
Registrován: 18 bře 2013, 22:46
Bydliště: Prostějov
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

JJ myslel jsem od nanesení do rozleštění. Druhou vrstvu jsem dělal další den. Má třetí vrstva kolohnátu smysl? Jinak pro běžnou údržbu počítám valet prewash na wap myčkách. Při větší špíně i ten prášek. Lze na přikrmení používat jako sušící detailer Valet Citrus Bling a pak případně BSD?
Odpovědět