pH přípravků

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

V bezpečnostním listu u obyč Jaru je uvedena hodnota pH 9.
BSD maniac
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Po dlouhé době jsem měl čas a na žádost Neozina (díky za vzorek) jsem udělal test pH pěny Bilthamber
Podle návodu je ředění 1:100 -1:20. UDělal jsem ještě jedno mezi a to 1:50

Příprava a měření

Destilka


1:100


1:50


1:20


Nemám videa, tak musí stačit foto a popis.Sorry, měl jsem jen bílé auto

Pěna 1:100 - To s pěnou nemělo moc společného. Okamžitě stekla a byla jen na zemi a v záhybech na autě


1:50 - Už lepší, ale pořád dost hrůza


1:20 - Už by se tomu dalo říkat pěna, ale jsem zvyklý na lepší



Poslední fotky jsou kombinace 25ml do 473ml(flaška od chemiků) a zbytek teplé vody. Vapka Bosch 130bar a čínská foam lance. Možná použít osvědčené 3:7 ředění, ale celkový vzorek měl 100ml a už se mi nechtělo experimentovat. A taky potom ta špína nešla dolů. Zkusil jsem tlakem vapky asi ze 40cm a nic. Nic to neodpomočilo
Osobně používám na pěnu šampon ChG Citrus a dám ho asi 2cm a doleju horkou vodou a mám šlehačku co pár minut vydrží.
Za mě zklamání
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Hele ale to redeni je panel impact, ne redeni do foam lance. Na srazu jsme delali regulerni test asi 5 veci ve zpenovaci a bilt vyhral naprosto presvedcive pomalu o parnik. Primo v navodu je i uvedeno ze to nedela slehacku jako ostatni peny. Davam do foam lance a liju cca 200 az 300ml a zbytek voda a jenom si to trosku steluju koleckem a pena vydrzi cca od 3 do 5 minut...
Nestalo se mi jeste ze by zustala nejaka viditelna spina na aute. Hlavne na to srazu to vidělo asi 15 lidi na vlastní oci + plus jsou z toho fotky..

Edit: ted si uvedomuju ze jsme to prece delali spolu na srazu, takze jsi to taky videl na vlastni oci
Edit editu:,, delali" tim bylo mysleno odlevani do lahve..
Naposledy upravil(a) Eddiee29 dne 08 kvě 2017, 22:51, celkem upraveno 1 x.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

:lol:
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

:D :D
K pěně: koupil jsem kanďák BH a skutečně to pěnu nadýchanou neudělá ani náhodou, ale s tím se člověk holt musí smířit. Nadýchanost pěny je efekt a skutečné "plus" to má podle mě jen na odmočení much, když ta pěna vydrží na autě dýl...ale rozdíl pár minut není až tak zásadní pro rozdíl v odmočení...ale to je stejně lepší namočit utěrku do horké vody a třeba stříknout prewash nebo něco s vyšším ph a na mouchy hodit na několik minut.
Pěnu BH bych přirovnal k zpěnění prewashe(ten má doma asi každý). Bavím se o foamlance na wapce ne vzduchu.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jo, taky si uvědomuju že jsme to tam testovali, jen to ředění bylo poněkud jiné. Takže vlastně test nanic, aspoň jsem se zabavil :)
OK, prosím o vysvětlení pojmu panel impact a proč to není napsané kolik toho nalít do Foam Lance.
Takže jediné zjištění že to má pH trošku vyšší
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Sorry, měl jsem poslat na test více ať si s tím pohraješ.
Jinak, BH pěna nepění na šlehačku na Valetpro. Zkoušeno ředění 1:4 a aliexpress foam lance nastavený na maximální přísav.
Uživatelský avatar
c4eX6
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2015, 09:31
Bydliště: Brno, Praha

Panel Impact Ratio (PIR) zjistíš následujícím způsobem:

Pokud potřebuješ 4 - 5% roztok na panelu, nikoliv v dávkovači chemie. Musíš naplnit dávkovač chemie plný čisté vody. Kolečkem nastavíš max koncentraci, foamlance (plnou pouze vody) nasadíš na wapku a celou ji vystříkáš do kyble, tzn. dokud není nádobka na chemii prázdná. Změříš celkové množství shromážděné vody v kyblu. Z toho vypočítáš kolik máš dát pěny do lahve na chemii, abys dostal 5% koncentraci.

Příklad:
Do kyblu jsem takto nacákal 10l vody, tzn. pokud chci mít 5% PIR koncentraci, tak do nádobky na chemii musím nalit 500ml pěny a zbytek dolít vodou.

Je to postup doporuceny primo BiltHamber, k nalezeni zde:
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... 029&page=3
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

A co dat BH penu a trochu dejme tomu 100ml VP peny. Ikdyz zezko rict,jak by se tyto dve chemie chovali spolu,ale mohla by na aute drzet treba dele a woooow efekt by se dostavil :D by me zajimalo PH supermafrasolu,protoze ucinejsi prewash a cistic motoru a vseho jinyho jsem jeste nenasel. Popripade ECOmaf bych mohl 1l postradat pokud by Rety chtel(znacne slabsi jak mafrasol,ale i tak bere hodne pekne)
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pokud máš navíc, klidně i odkoupím. Můžeme se domluvit po SZ že bych vzal třeba po půl litru. Rád bych zkusil něco silnějšího.
Odpovědět