Letní směs do ostřikovačů?

Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
Odpovědět
alo1
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 11 bře 2014, 12:40

ja davam ag screenwash, otec treba dodnes funguje na mixu destilovane vody a cg citrusswashCLEAR (oba mame na autech tekute sterace gtechniq g1).
Uživatelský avatar
trog
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 25 říj 2013, 23:26
Bydliště: mezi Brnem a Vyškovem

wildT píše:Ja davam spise jen destilovanou vodu, a v aute vozim neco na okna a mikrovlakno. Destilka sice "nic" neumyje, ale clovek stejne co 2 hodiny nekde zastavuje a umyt celni sklo rucne je pak rychlovka. Vyhodou je, ze nikde moc nezustava bordel. Btw dve vicka do 5 litru mi prijde celkem hodne, touhle koncentraci Sour Power bezne umyvam (<2 vicka do 10 litru dokonce). Teda jenom kdyz je auto jenom zapraseny, ale i tak se mi to zda docela hodne, protoze i v tehle koncentraci se to da uz hodne napenit.

trog: Nechces si nechat ten ostrik svetel nechat odpojit? Proc:
- Kdyz je svetlo spinavy, tak jenom ostrik tomu uz moc nepomuze.
- Rozprskne ti to smes v nadrzce po celym predku auta - zbytecne.
- Teoreticky to zpusobuje praskani plastu, ze kteryho jsou ty svetla udelany (to je asi jen v pripade pouziti hodne agresivni chemie)

Dám tam jedno víčko na 5l a uvidím. Odpojovat to určitě nebudu, protože by to po čase přestalo fungovat a znehodnocovalo by to auto. Ono to jde ostříknout aniž by to stříkalo na světla. Nesmí se to držet dýl, jak 2 vteřiny, takže se musí ostřikovat přerušovaně.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

2 vteřiny? já snad nikdy tak dlouho nestříkal :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
ka-spel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 498
Registrován: 18 bře 2013, 22:46
Bydliště: Prostějov
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já dávám zatím zimní W5 a pak dojedu Bernera. Kamoš ho výhodně koupil za pár kaček na aukru.[attachment=-1]uploadfromtaptalk1396034487010.jpg[/attachment] pak zkusím mix voda, šampon, isopropyl.
Přílohy
uploadfromtaptalk1396034487010.jpg
uploadfromtaptalk1396034487010.jpg (58.21 KiB) Zobrazeno 5374 x
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

jj něco jako ten Berner používám taky, ale povětšinou jsem rád, že za léto vystříkám s bídou jednu bandasku...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
grapherx
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 09 úno 2012, 17:49
Bydliště: Brno - venkov

BigBang: Kolik najedeš přes léto? :shok: Jednu nádržku (asi 2,5l) jsem vyšplíchal jen na cestu Brno->Poprad a zpět. :D

Jinak na léto to nějak neřeším a koupím vždy to co je zrovna v akci. Ale asi letos zkusím ten šampón s destilkou. :smile:
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Já taky skoro vůbec neostřikuju. Když je špinavý okno, tak si řeknu, že je nejvyšší čas umejt. :D. Necelou 2 litrovou bandasku jsem za zimu nevystříkal celou. Kolik najeto nevim, ale zrovna málo ne.
A nebo třeba jen přejedu detailerem a Mentholem.
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
grapherx
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 09 úno 2012, 17:49
Bydliště: Brno - venkov

Je pravda, ze většina trasy byla dálnice. A schytal jsem nějak moc much. :D

Jinak za léto spotřebují kolem 7-8l kapaliny. A přes zimu něco přes 10l. Ale je pravda že ošplíchávám každou chvíli. :)
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

No já za zimu jak kdy, ale většinou s bídou jednu bandasku (na Sharanu je myslim 6,5l). Letos to bylo jak v létě, takže mám v Sharanu takovej mix zimní-letní. Zimní složka, ale ještě ze zimy 12-13 :mrgreen: Nájezd? Nevim, ale před výměnou oleje téměř po roce se mi rozsvítilo 3000 km do výměny a než jsem měnil, tak jsem najel cca ještě 1000 km, tzn. že nájezd 12 - 13 tis. km. Nemůžu říct, že bych při zjištění špinavýho okna myl rovnou celý auto, ale buď ho umeju (celý auto) nebo prší, je rosa atd., takže napadanej prach setřu s tou vodou, co nadělila příroda a ostřikovačema stříkám málo :)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
lukas.cc
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: 16 led 2014, 14:05
Bydliště: Orlová

trog píše:
wildT píše:Ja davam spise jen destilovanou vodu, a v aute vozim neco na okna a mikrovlakno. Destilka sice "nic" neumyje, ale clovek stejne co 2 hodiny nekde zastavuje a umyt celni sklo rucne je pak rychlovka. Vyhodou je, ze nikde moc nezustava bordel. Btw dve vicka do 5 litru mi prijde celkem hodne, touhle koncentraci Sour Power bezne umyvam (<2 vicka do 10 litru dokonce). Teda jenom kdyz je auto jenom zapraseny, ale i tak se mi to zda docela hodne, protoze i v tehle koncentraci se to da uz hodne napenit.

trog: Nechces si nechat ten ostrik svetel nechat odpojit? Proc:
- Kdyz je svetlo spinavy, tak jenom ostrik tomu uz moc nepomuze.
- Rozprskne ti to smes v nadrzce po celym predku auta - zbytecne.
- Teoreticky to zpusobuje praskani plastu, ze kteryho jsou ty svetla udelany (to je asi jen v pripade pouziti hodne agresivni chemie)

Dám tam jedno víčko na 5l a uvidím. Odpojovat to určitě nebudu, protože by to po čase přestalo fungovat a znehodnocovalo by to auto. Ono to jde ostříknout aniž by to stříkalo na světla. Nesmí se to držet dýl, jak 2 vteřiny, takže se musí ostřikovat přerušovaně.
Buď vytáhnout pojistku nebo, VAGem nastevit pozdější sepnutí motorku. ;)
***VW Passat Variant 2008/ 2,0 TDI Common Rail // DSG***
Odpovědět