Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Uživatelský avatar
Od Jonny
#45557
Takže tou běžnou tryskou i s 10cm by se nemělo nic stát? Ptám se proto že mám aktivní přítelkyni která na tyhle věci trochu zapomíná :)
Uživatelský avatar
Od Jonny
#45560
Aha takže teď mám doma wapku 120 bar a ve skutečnosti to tlačí tak 100 baru :) mne se zdálo že to má malý tlak :) ale nijak zvlášť jsem to neřešil jde stejně o to namočit auto a pak mýt rukavici.
Od Dejvy
#45569
Tak to tedy zatím vypadá na Karcher K5 :)
Nikde moc nemůžu najít jestli umí sám sát např. z kýble. Předpokládám že v této cenové relaci už to umí skoro každá mašina.

Používáte vodní filtr? Má smysl ho dokoupit?
Máte někdo zkušenosti s nástavcem zahnutým o 90°?
Od dukon
#45571
Trošku vám ten výběr ztížím. Tlak není až tak důležitý údaj, víc bych se zaměřil na průtok. Čím vyšší tím lépe. 500 l/h je takové minimum.
Uživatelský avatar
Od Michail
#45577
Moc bych nelaboroval s tím, co je a není důležitý. Já konkrétně průtok neuvedl, ale upřímně, k čemu ti bude průtok 1000 l/h, když to dostaneš pod tlakem max 100 bar? :pardon: (Ano, je to nesmysl. Uvádím jen pro představu.)

Nicméně nezpochybňuji, že je to důležitý parametr ;)
Uživatelský avatar
Od joshiki
#45578
K wapce má filtr smysl, pokud bude do wapky proudit i ne zcela čistá voda-myslím jemné částice bordelu npř písek apod.(ted koukám že K5 má vestavný filtr...a já ho blbec kupoval)
Nasávat by podle mě měla umět každá wapka, protože při naplnění sací/přívodní hadice vodou čerpadlo samo saje vodu...princip jako sání ve spalovacím motoru.
Tryska...nevím jako myslíš
Od Eddiee29
#45579
V lete jsem dost dlouho wapku vybiral a primo v karcheru mi pan rekl ze uplne kazda wapka (vsechny znacky) si umi nasat vodu, jde jenom o to aby byla hadice zalita vodou, proto je v nasavaci hadici zpetna klapka.
Od DjRaptor
#46098
Jsem si tak povzdychl že by se mi líbila přectava mít teplovodní wapku přeci jen mejt auto teplou nebo studenou je celkem rozdíl ale jelikož jejich cena je v celku astronomická tak jsem zkoumal jak si jí vyrobit a co by bylo třeba . Normální wapka má většinou 40 nebo 60 °C na vstupu, dejme tomu že použijeme tu na 60 a budem ohřívat na 50-55 °C. V létě by šlo použít sluníčka pro ohrání sudu nebo nádrže na cca 20-30 °C když bude jasno přes den a budeme nejlépe umývat k večeru . Takže v nejlepším možném případě musíme dodat vodě energii pro rozdíl teplo cca 25 °C . Takže aby jsme změnily teplotu vody z 25 na 50 °C při průtoku wapky 500 l/h na přímo potřebujeme průtokoví ohřívač s účinností dejme tomu 90% cca 15 kw (což je ranec) to na třífáz je cca 22 A na fázi a ješ neni vyřešen regulace teploty při vypnutí wapky . To už se fakt vyplatí Bojler s ohřevem z panelu :) Jen kdyby měl někdo podobné nápady :)
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 48
Mazda 6 gh

Vypadá to pěkně :thumbup:

Work from samot0506

já chtěl koukat na auto, ale jak si to v mo[…]