Nováček, pomoc s výběrem produktů :-)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mě jen asi uniká, proč se trápit na laku s Dragonem, když se dá ve stejné cenové relaci koupit P-Ray? https://www.detailingshop.cz/chemicke-c ... etave-rzi/
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Dragon se mu doma válí na poličce :D Jinak je jasný, že je spousta lepších produktů Ferrous Dueller, Korrosol atd.. Záleží jestli se chce trápit nebo utrácet :D
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Aha, tak to jsem asi přehlédl :-) Tak pak naředit a rozprášit :-)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
zdenek63
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 06 led 2020, 15:35

Všem děkuji za rady a pomoc, dnes mi přijde objednávka a co se týká Dragonu, tak jsem to otevřel a vyloženě hustý to není, takže vám budu veřit, že me to nepoškodí lak a použiji to :)
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

Tak at veci slouzi a si spokojen:-) pripadne ho malinko naredit do rozprasovace, jak psal nekdo nahore...a dyztak koupis korrosol :D
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

zdenek63: tak co, vyzkousels vsechno uz? Jak si spokojen, poradili sme ti dobre? :D
Schavi
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 29 čer 2015, 10:46

Ahoj kluci,
jsem tu úplně nový a potřebuji pár rad do začátku :smile:
Vždycky jsem si svá auta tak nějak udržoval a myslím, že i celkem dobře vzhledem k reakcím okolí. Nicméně teď bych se chtěl věnovat té péči trochu víc. Mám měsíc novou scalu a je mi líto o ni pečovat jen díky "obyč" přípravkům. Něco jsem si zde pročetl. Neříkám, že jsem pročetl každý příspěvek tady na fóru, ale do začátků bych pár postřehů měl.
Potřeboval bych poradit, jestli tím, co jsem si vybral ke koupi, nemůžu tomu čerstvému laku spíš ublížit.
Bavíme se o tom, že nemám najeto ani 2tis.km a zatím jsem auto myl opláchnul 2x doma wapkou bez jakýkoliv přípravků. Spíš jsem smyl jen hrubé nečistoty, což vzhledem přípravě laku z výroby nebyl tak velký problém.
Vlastně ani nevím, jestli s tím lakem už můžu něco dělat. Protože rada od prodejce - ale pane, vždyť je to nové, takže s tím nemusíte dělat nic - se mi nezdá :rolleyes:

Zatím jsem do začátku vybral toto:

- Bilt Hamber activity snow foam
- Meguiars Ultimate Wash&Wax (nechtěný dar) nebo DJ B2BM
- Carpro Iron X nebo Gyeon Q2M Iron
- Carpro TarX nebo Gyeon Q2M Tar
- Bilt Hamber Clay medium + Gyeon Q2M Clay Lube
- Detailer CG V7
- Meguiars carnauba plus
- IPA + Autoglym Fast Glass
- LE Back in Black

WAP Karcher K5
Vysavač Karcher WD5
Nástavec AF Foam Lance
utěrky, ručníky, aplikátory, štětce, 2x kybel..od všeho něco

Prosím o rady, jak teda s tím lakem vůbec pracovat, abych to nějak neposral.

A samozřejmě, jestli je ten můj výběr úplně mimo, tak mně zastřelte..fakt jsem se snažil hledat alternativy tady na fóru :dash:

Jinak auto parkované doma, garáž vytápěná tak nějak samovolně domem, takže i teď v tom hnusu si s tím můžu hrát.

Jsem od Ostravy, tak se předem omlouvám za slovosled :D
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

nové to sice je, ale člověk si to nevyzvedává hned za vraty výrobní linky. takže rada, že je to nové a nemusíš s tím dělat vůbec nic, je dost mimo
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Vyhol by som sa šamponom s nejakými pridanými rozjasňovačmi a voskami, takže určite na úmývanie ošetreného auta bude lepšia voľba ten B2BM. Ja používam na umývanie pred voskovaním a po dekontaminácii CHG citrus wash and gloss. Tiež by som asi na nový lak nešiel clayom a ak áno, určite by som vzal iba soft. Poriadna chemická dekontaminácia by ale mala stačiť. Z tých prípravkov (CP IronX a TarX resp. Iron a Tar od Gyeonu) je jedno čo vyberieš, ja mám radšej Gyeon. Na ten carnauba plus by som sa vykašľal a vzal overenú klasiku v podobe FUSSO Coat alebo Collinite 476, ktorá na začiatok nestojí veľa a vydrží dlho či na aute alebo v plechovke. Postupov ako používať alebo nanášať rôzne prípravky tu nájdeš kopec.
Schavi
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 29 čer 2015, 10:46

OK, díky za rady :smile: Ohledně postupů atd si pročtu :thumbup: no a pak ještě interiér. To bude taky zajímavé..
Odpovědět